Jak rozciągnąć dresy, które są za małe i dlaczego warto to zrobić?

2022-05-23
Jak rozciągnąć dresy, które są za małe i dlaczego warto to zrobić?

Dresy to zdecydowanie ulubione ubranie Polaków poczynając od momentu, gdy pandemia na początku 2020 roku zmusiła wiele osób do zostania w domach i pracy zdalnej z zacisza własnej kanapy. I mowa tutaj nie tylko o spodniach dresowych, ale także o kompletach dresowych dla kobiet i mężczyzn, które prawie z dnia na dzień ogromnie zyskały na popularności. Szczególnie szybko zaczęły sprzedawać się wówczas popularne do dziś komplety dresowe damskie. Z jakiego materiału powinny być wykonane wygodne i praktyczne dresy? Co zrobić, gdy spodnie które kupiłeś przez internet okazały się być za ciasne, jak poszerzyć spodnie w udach, w pasie, czy w łydkach? Jak rozciągnąć spodnie dresowe? Jak rozciągnąć nogawki spodni dresowych i nie tylko? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jak rozciągnąć za małe dresy? Daj im trochę czasu

Dzianina dresowa ma to do siebie, że jest bardzo elastyczna i rozciągliwa. Większość tego typu produktów jak spodnie dresowe, bluzy i komplety zostały stworzone z myślą o uprawianiu w nich sportu i nawet najbardziej wymagających ćwiczeń fizycznych, dlatego ich elastyczność to jedna z najważniejszych ich cech. Los spłatał jednak producentom odzieży tego typu figla i poprzez pandemię sprawił, że obecnie na całym świecie dresy nosi się już nie tylko do ćwiczeń i utrzymania sprawności fizycznej. Dresy często noszone są na co dzień, początkowo głównie w domach, ale obecnie wyszły już także na ulicę i stały się podstawą casualowych stylizacji. Materiał dresowy ma zatem ogromne możliwości rozciągnięcia się, a im dłużej się go nosi, tym bardziej będzie się rozciągał w nogawkach, pośladkach, w biodrach, czy w pasie. Nawet najbardziej ciasne dresy po miesiącach, czy latach użytkowania będą dużo luźniejsze aniżeli na początku, gdy przymierzałeś je w sklepie. Jaka zatem jest najlepsza rada na zbyt obcisłe dresy? Daj im czas, a same z czasem się rozciągną w różnych miejscach.

Rozciąganie dresów w praniu

A czy dresy męskie albo spodnie dresowe damskie można w jakiś sposób rozciągnąć w praniu? Owszem, można na przykład wrzucić do pralki podczas prania niewielką, ale dość ciężką piłeczkę, która będzie obijać się o ubrania, a dzięki temu nieco je także porozciąga. Ponadto można skutecznie rozciągnąć spodnie dresowe podczas suszenia ich po wypraniu. Jeśli problem jest w tym, że spodnie mają zbyt krótkie nogawki, możesz powiesić je na sznurku za dolną część nogawek właśnie, a pas obciążyć czymś i w ten sposób spodnie będą sobie schnąć i się wydłużać, dzięki temu będą lepiej na Tobie leżeć.

Czy i dlaczego warto rozciągnąć za małe dresy?

Jeśli masz w swojej garderobie za ciasne spodnie, a chcesz je rozciągnąć, wówczas jak najbardziej możesz próbować to zrobić. Niektóre osoby lubią nosić obcisłe dresy i komplety, ale o ile kobiety mogą wyglądać całkiem nieźle w nieco za ciasnych spodniach dresowych, o tyle mężczyźni powinni wybierać spodnie dresowe męskie odpowiednio dopasowane do swojej sylwetki i wygodne w każdej części, w kroku, w udach, czy w łydkach. Spodnie dresowe z założenia powinny być nieco workowate i luźne, gdyż są wtedy po prostu wygodniejsze i bardziej praktyczne nie tylko podczas ćwiczeń, ale także na przykład w domu, gdy siedzisz z komputerem na kolanach na kanapie lub podłodze.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel