Jak przerobić legginsy, czyli nowe życie dla Twoich ulubionych ubrań

2022-01-28
Jak przerobić legginsy, czyli nowe życie dla Twoich ulubionych ubrań

Czy znoszone i nadgryzione zębem czasu legginsy damskie można jeszcze wykorzystać? Czy każda para noszona przez dłuższy czas nadaje się już tylko do kosza? Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są Twoje ulubione legginsy, ale prawdą jest, że jeśli są całe i niezniszczone w kroku, to możesz je z powodzeniem przerobić na coś nowego, nadal użytecznego. Jak to zrobić? Przeczytaj w poniższym poradniku.

Dlaczego warto przerobić dawno nienoszone legginsy?

Metamorfoza starych ubrań to jedna z najnowszych mód panujących w ostatnich sezonach. Od kilku lat nie wyrzuca się już starych ubrań, a robi się z nich coś nowego. To trendy związany zarówno z ekologią, jak i z modą. Co można zrobić ze starych legginsów? Tego typu spodnie mają to do siebie, że są bardzo elastyczne i rozciągliwe, jeśli więc mają całe i niezniszczone nogawki, możesz z nich na przykład zrobić wygodny top. W jaki sposób? Obetnij nogawkę, przetnij ją w szwie, a następnie przyłóż do swojego biustu i zwiąż z tyłu. I voila! Piękny, lekki i modny top na lato gotowy. Po co to robić? Między innymi po to, by nie wyrzucać ubrań. Druga kwestia jest taka, że zabawa w diy może Ci sprawić naprawdę ogromną frajdę! Być może okaże się, że jesteś w tym świetna i rozpoczniesz od starych legginsów, a za miesiąc, czy dwa będziesz przerabiać już bardziej skomplikowane ubrania, jak jeansy lub sukienki. Na pewno masz w swojej szafie mnóstwo starych ubrań gotowych do ciekawych przeróbek. Nie czekaj, daj im drugie życie!

Jak przerobić legginsy — nietypowe sposoby na drugie życie legginsów

Co poza letnią bluzeczką można zrobić ze znoszonych legginsów? Możesz także obciąć im nogawki i zrobić sobie elastyczne, wygodne shorty na lato, na siłownię lub do chodzenia po domu. Oczywiście to, czy dane legginsy nadają się do przeróbek zależy także od tego, z jakiego materiału są wykonane, są takie tkaniny, które nie niszczą się przez lata, ale są i takie, które trzeba wyrzucić już po pierwszym sezonie. Jeśli kupujesz sporo legginsów, to na pewno potrafisz wybrać te, które przetrwają lata i Twoje przeróbki.

Legginsy na co dzień i na sportowo, czyli możliwości stylizacyjne na nowe życie legginsów

Zdecydowałaś się? Nadeszła ta chwila, kiedy sięgnęłaś do szafy lub garderoby i znalazłaś w niej legginsy nadające się do przeróbek? Zastanawiasz się jednak jak to zrobić? Nie wiesz jak skrócić legginsy? Jak zwęzić legginsy w pasie? Jak rozciągnąć legginsy albo jak zszyć legginsy? Już odpowiadamy! Jeśli masz w szafie legginsy, które chciałabyś zwęzić w pasie, możesz to zrobić przy pomocy zwykłej igły i nitki. Zbierz nadmiar materiału w palcach i zszyj w taki sposób, aby zbyt duża ilość materiału była schowana wewnątrz legginsów. A może masz parę legginsów, które chciałabyś rozciągnąć? Jako, że są to spodnie bardzo elastyczne, sprawa nie będzie trudna. Zostaw legginsy na noc rozciągnięte na przykład na oparciu krzesła kuchennego, zobaczysz, że rano będą nieco luźniejsze. Jeśli będzie to potrzebne powtórz ten proces kolejnej nocy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel