Jak podwinąć za długie spodnie, żeby wyglądać modnie?

2021-08-03
Jak podwinąć za długie spodnie, żeby wyglądać modnie?

Spodnie, to jedna z tych części garderoby, którą nosi się praktycznie codziennie. Mężczyźni w naszej szerokości geograficznej nie mają zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o dolną część garderoby. Mogą ubrać spodnie albo... spodnie! Ewentualnie mogą poszaleć z długością i nosić na przemian spodnie długie albo krótkie (ale opcja ta wchodzi w grę oczywiście tylko podczas lata, czy też ciepłej wiosny lub jesieni).

Wybór spodni na polskim rynku odzieżowym nie jest mały, zarówno spodnie męskie, jak i spodnie damskie można znaleźć w bardzo wielu modelach – jeansy, bojówki, joggery, spodnie dresowe, shorty, legginsy, to tylko niewielka część dostępnych rodzajów spodni, ale każde z nich mogą się po jakimś czasie znudzić albo potrzebować odświeżenia na przykład przez wzgląd na postrzępione albo wytarte doły nogawek. Może się tak stać od butów albo dlatego, że spodnie mają nieodpowiednią długość i za bardzo dotykają się o buty. Można temu zaradzić na dwa sposoby – podwinąć spodnie, albo je skrócić.

Podwijanie spodni, czy ich skracanie - co wybrać?

Zarówno jedna, jak i druga metoda na zmianę w spodniach jest dobra. To, którą wybierzesz zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jaka jest różnica, pomiędzy jednym, a drugim sposobem? Przede wszystkim pamiętaj, że skrócenie spodni jest metodą nieodwracalną albo bardzo trudno odwracalną (kto powiedział, że nie możesz sobie doszyć fragmentu materiału, jeśli będziesz chciał mieć ponownie dłuższe spodnie?). Podwinięcie spodni możesz natomiast szybko odwrócić i sprawić, że nogawki Twoich spodni będą wyglądać tak samo jak przed podwinięciem. Pamiętaj także, że skrócenie spodni, jeśli nie masz umiejętności szycia oraz odpowiedniego sprzętu, na przykład maszyny do szycia, wiąże się z kosztami. Podwinięcie natomiast jest całkowicie darmowe i wymaga tylko Twoje uwagi i odrobiny poświęconego czasu.

Pomaranczowe-spodnie-chinosy
Brazowe-spodnie-chinosy
Zielone-spodnie-chinosy

Podwijanie spodni - najmodniejsze sposoby

Podwijanie spodni to świetny, modny i tani sposób na niewielką zmianę wizerunku Twojej odzieży. Jest to nie tylko sposób na skrócenie za dużych spodni, ale także metoda, która pozwoli Ci zrobić z Twoich starych spodni zupełnie nową jakość. Jeśli jakaś para ewidentnie Ci się znudziła i chcesz nadać jej nowy, odświeżony wygląd, nie wahaj się i podwiń nogawki spodni. Nie wiesz jak to zrobić? W poniższym poradniku dowiesz się jak podwinąć spodnie, ale także jak skrócić za długie spodnie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

SPOSOBY NA PODWIJANIE SPODNI:

  1. Metoda - KLASYCZNE PODWINIĘCIE
    Jest to najprostsza i najczęściej wybierana przez mężczyzn i kobiety metoda. Sprawdza się na każdym rodzaju spodni, także na tych o bardzo wąskich nogawkach. Co należy zrobić? Złap dolną część nogawek spodni i wywiń na zewnątrz na trzy razy. Utwórz schludny, nie za szeroki mankiet. Potrójne wywinięcie sprawi, że materiał nie będzie się rozwijał, a jeśli już tak się stanie, to na pewno nie od razu. W tak podwiniętych spodniach możesz chodzić na co dzień.

  2. Metoda - PINROLL
    To druga niezwykle popularna metoda podwijania za długich (ale także za szerokich) spodni. Polega ona również na trzykrotnym wywinięciu tkaniny, ale w tym wypadku należy tę tkaninę najpierw jeszcze zagiąć w taki sposób, aby utworzyła się zakładka, a nogawka dzięki temu stała się węższa. Pinroll świetnie sprawdza się na szerokich i bardzo szerokich nogawkach. Dzięki utworzeniu zakładki z materiału, ten sposób podwinięcia jest jeszcze bardziej trwały od klasycznego. To także idealny sposób na wyszczuplenie zbyt szerokiej nogawki Twoich ulubionych spodni.

  3. Metoda - SZEROKI MANKIET
    Tę metodę podwijania stosuje się najrzadziej, pasuje ona do eleganckich i do rockowych stylizacji. Daje bardzo modny efekt szerokich mankietów. Aby wykonać takie podwinięcie weź dość szeroki pasek materiału u dołu nogawek, ok. 3-5 cm, a następnie wywiń tylko na jeden raz. Dolne obszycie spodni schowaj w utworzonym mankiecie tak, aby było niewidoczne. Tego typu podwinięcie na zakładkę często odkrywa kostkę i wygląda bardzo estetycznie, wciąż jest w modzie.

Jak podwijać jeansy?

Zastanawiasz się jak podwinąć jeansy? Podwijanie w przypadku spodni jeansowych może być częściej konieczne ze względu na nitki, które mogą nieestetycznie wystawać z postrzępionych nogawek. Dla wielu osób może to stanowić problem i nie lada wyzwanie, a rozwiązaniem może być właśnie podwinięcie. W jeansach można je wykonać dokładnie tak samo, jak w każdych innych spodniach, wszystkie trzy podane powyżej metody powinny się sprawdzić. Nie musisz biec do pogotowia krawieckiego, aby naprawić nieco zniszczone dolne części nogawek jeansów. Poświęć chwilę i po prostu je podwiń, a jeśli zrobisz to skrupulatnie, powinny wyglądać świetnie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel