Jak nosić krótkie spodenki męskie?

2020-07-07
Jak nosić krótkie spodenki męskie?

Choć szorty są dość prostym i klasycznym elementem odzieży męskiej – wywołują czasem sporo zamieszania. Niektórzy zastanawiają się jak nosić krótkie spodenki – z czym je łączyć, jak długie konkretnie powinny być? Dziś podrzucamy wam kilka wskazówek!

W historii, przez dłuższy czas – szorty były zarezerwowane wyłącznie dla chłopców, zarówno jako spodnie noszone nieoficjalnie, jak i jako element szkolnych mundurków. Dorośli mężczyźni włożyli na siebie krótkie spodenki dopiero po II WŚ, a wszystko zaczęło się od żołnierzy stacjonujących w tropikach, którym jak łatwo się domyśleć – było gorąco Jak wiele innych – i ten fragment wojskowej garderoby przebił się do mainstreamu i tak męskie spodenki rozpoczęły swoją karierę w sportowej i rekreacyjnej odnodze mody. W latach XX-tych ubiegłego wieku zaistniały jako letnie, swobodne ubranie.

jak nosić krótkie spodenki
Krótkie spodenki jeansowe Denley.pl

Kiedy nosić szorty a kiedy nie? 

  • Nosimy krótkie spodenki męskie, gdy istnieje ku temu uzasadniony powód. Jak np. wysoka temperatura czy lokalizacja (dajmy na to – nadmorska). Warto pamiętać, że żyjemy w „klimatyzowanym świecie”, więc jeśli w domu, w samochodzie i tam gdzie zmierzasz jest klimatyzacja – zamiast szortów możesz ubrać lekkie, letnie spodnie np. z lnu.
  • Na nieoficjalne okazje! Czyli na plażę, w czasie uprawiania sportów i rekreacji na świeżym powietrzu, na koktajl w ogródku letnim. Tam, gdzie obracamy się w gronie rodziny i znajomych. Nie zaleca się zakładania spodenek na spotkania z nieznajomymi (nawet na ogrodowe pikniki w gronie osób, których nie znamy), a już w okolicznościach biznesowych byłaby to poważna gafa.
szorty męskie denley
Stylizacja: Denley.pl

Jak nosić krótkie spodenki męskie?

Wiele zależy od sytuacji i od warunków fizjologicznych mężczyzny.

  • Najbardziej standardowa opcja to krótkie spodenki męskie, których długość kończy się tuż nad kolanem lub delikatnie nań nachodzące. Spodenki bardzo krótkie, sięgające do połowy uda powinno nosić się tylko w związku z uprawianiem sportu – poza siłownią, kortem tenisowym czy ścieżką rowerową nie mają racji bytu.
  • Szorty mają to do siebie, że wizualnie pogrubiają uda. Aby te nie wyglądały nieproporcjonalnie i śmiesznie w stosunku do gołych łydek – nie powinny być zbyt szerokie i workowate. Z kolei w szortach wąskich – nie wszyscy mężczyźni dobrze się czują, dlatego spodenki powinny być w sam raz. Dopasowane, ale nie obcisłe. Wtedy prezentują się najlepiej i to na większości męskich sylwetek!
  • Spodenki cargo (bojówki), czyli modele z dużymi, charakterystycznymi kieszeniami, a także spodenki safari – świetnie pasują na wyprawy turystyczne, wycieczki. Natomiast na spotkania z przyjaciółmi, np. w barze przy plaży – dobrze sprawdzą się modele minimalistyczne w odbiorze, jak np. szorty chino czy męskie spodenki jeansowe.
  • Jeśli chodzi o ten element garderoby jakim są shorty – klasyka się broni. Dlatego najczęściej stawiamy na jednolite, ponadczasowe kolory. Granaty, czernie, khaki, beże. Kolorowe, wzorzyste spodenki zabieramy na wakacje nad wodą.
  • Krótkie spodenki korespondują z koszulami, z T-shirtami (codzienny, swobodny look) i z koszulkami polo (stylowo). Przeczytaj też: „Krótkie spodenki i koszula. Czy to fituje?”
  • Do krótkich spodenek nosimy sandały, oczywiście bez skarpet, bo ta opcja zarezerwowana jest jedynie dla starszych Niemców na wakacjach. Mokasyny też nie wymagają skarpetek, ewentualnie mogą być stópki (dla higieny). Jeśli zakładamy inne buty do spodenek, to łączymy je ze skarpetkami do kostek.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel