Jak nosić koszulę - w spodniach czy na wierzchu?

Jak nosić koszulę - w spodniach czy na wierzchu?

Wydawać by się mogło, że o koszulach męskich napisano i powiedziano już wszystko, a tu nagle pojawia się kolejna kwestia. Koszula męska w spodniach, czy na wierzchu? Jako młody chłopak zapewne nosiłeś koszulę zarówno w jeden, jak i drugi sposób. Rozpięta koszula narzucona na T-shirt wygląda bardzo chłopięco i zadziornie, wtedy musi być zdecydowanie na wierzchu! Ale przypomnij sobie w jaki sposób zakładałeś koszulę do eleganckich spodni. Tak, w stroju oficjalnym koszula zawsze musi być w środku, niezależnie od Twojego wieku i okazji na jaką się ubierasz.

Jakie koszule należy wsuwać w spodnie?

Zatem koszule męskie, które zakładasz do garnituru lub do eleganckich spodni chinosów, czy nawet do jeansów i marynarki, zawsze musisz wsuwać w spodnie. Nie ma wyjątków od tej reguły. Eleganckie koszule są zazwyczaj nieco dłuższe niż te do noszenia na co dzień, jest to w pełni uzasadnione, gdyż taka koszula nie może wysuwać się ze spodni gdy siadasz lub się pochylasz. Jeśli taką koszulę zostawiłbyś na zewnątrz, wówczas sięgałabym nawet do połowy Twojego uda, co wyglądałoby naprawdę nieodpowiednio. Koszule wizytowe można znaleźć w wielu krojach i modelach. Rozróżnić tutaj można koszule o kroju slim fit, które polecane są mężczyznom o atletycznych i wysportowanych sylwetkach. Dla mężczyn o mniej doskonałych sylwetkach polecane są koszule w kroju regular, które lepiej będą wyglądać na mężczyznach o krępej sylwetce lub o zaokrąglonym brzuszku.

Jak nosić koszulę - w spodniach czy na wierzchu?

Co zrobić, aby koszula utrzymywała się w spodniach?

Jak nosić koszulę - w spodniach czy na wierzchu?

Masz wrażenie, że koszula włożona w spodnie będzie Ci się wysuwać i powodować, że będziesz czuł się mało komfortowo? W bardzo oficjalnych sytuacjach możesz pomyśleć o wewnętrzych szelkach, które znajdują się w spodniach. Na pewno skutecznie przytrzymają koszulę na swoim miejscu. Możesz także spróbować przytrzymać koszulę bielizną, to sposób, który z powodzeniem stosuje wielu mężczyzn. Pamiętaj aby zawsze kupować koszulę uwzględniając swój wzrost, będzie ona dostosowana długością do rozmiaru i długości korpusu Twojego ciała.

Nie musisz bardzo stresować się tym, że koszula wyjdzie ze spodni w najmniej odpowiedniej sytuacji. Współcześnie koszule męskie uszyte są w taki sposób, że nie ma takiej obawy. Jeśli dodatkowo założysz do spodni pasek, ryzyko wysunięcia się koszuli ze spodni jest prawie zerowe.

Kiedy nie trzeba wsuwać koszuli w spodnie?

Są takie sytuacje i okoliczności, kiedy nie musisz wsuwać koszuli w spodnie. Pamiętaj aby korzystać z tej możliwości nosząc koszule specjalnie do tego przeznaczone. Wszelkie koszule eleganckie odpadają, pozostają Ci te, które można nosić na co dzień. Koszule męskie w stylu casualowym pojawiają się na rynku w coraz większych ilościach.

Projektanci przygotowują je w specjalny sposób, pamiętając o tym, że powinny być nieco krótsze aby nie zaburzać męskiej sylwetki. To koszule wykonane z bawełni, jeansu, flaneli, czy lnu, mogą być zarówno gładkie, jak i wzorzyste. Koszuli tego typu najczęściej nie zapinasz pod samą szyję oraz nie założysz do niej dodatków typu krawat, czy muszka. Koszule casualowe możesz swobodnie nosić na co dzień, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, czy do kina.

Jak nosić koszulę - w spodniach czy na wierzchu?

Jak dopasować się do sytuacji?

Jak nosić koszulę - w spodniach czy na wierzchu?

Podsumowując, pamiętaj aby koszulę odpowiednio dobierać do sytuacji, w której będziesz miał ją na sobie oraz do pozostałych części garderoby, które założysz w komplecie. Jeśli zatem zakładasz garnitur lub planujesz do chinosów lub jeansów założyć marynarkę wówczas wybieraj koszule wizytowe, takie które mają długi krój i które włożysz w spodnie. Jeśli natomiast ubierasz się na swobodną okazję, sięgnij po koszulę casualową, o krótszym kroju i wykonaną z innych niż ta wizytowa tkanin. Koszula jeansowa w połączeniu z jeansami lub joggerami, z odpiętymi dwoma lub trzeba guzikami od góry, sprawdzi się doskonale na mecz z kumplami w pubie, jeśli zaś wybierasz się na randkę do restauracji, postaw raczej na koszulę włożoną w stylowe chinosy zwieńczone modnym, skórzanym paskiem i marynarką.

Który wariant będzie bardziej elegancki?

Oczywiście bardziej elegacką opcją zawsze będzie koszula wizytowa wpuszczona w spodnie. Pamiętaj, że nie muszą to być zawsze spodnie od garnituru albo materiałowe chinosy, równie dobrze sprawdzą się jeasny. Zwróć także uwagę na to, że jeśli wkładasz koszulę w spodnie, prawie nieuniknione jest założenie do kompletu paska. W sklepie Denley znajdziesz duży wybór pasków męskich, które z łatwością dopasujesz do wielu rodzajów, kolorów i krojów spodni oraz które sprawdzą się w wielu bardziej i mniej oficjalnych sytuacjach. Pasek będzie doskonałym zwieńczeniem stylizacji, pięknie podzieli Twoją sylwetkę i da pożądany efekt. Wielu panów może paskiem poprawić wygląd swojego ciała, skutecznie podzielić i wyeksponować zarówno męskie nogi, jak i klatkę piersiową.

pixel