Jak nosić koszule jeansowe?

2018-03-27
Jak nosić koszule jeansowe?

dla kogo koszule jeansowe?

  • Jeśli nie należysz do szczypiorów i jesteś raczej dużym chłopakiem – koszula jeansowa świetnie zrównoważy twój total look, nadając sylwetce proporcji. Oczywiście tylko wtedy, gdy zastosujesz się do zasad… Gruby materiał niekoniecznie sprzyja facetom o sporych rozmiarach, jednak lekka koszula z denimu nie zalicza się do tej grupy. Szczególnie, jeśli pełnić będzie rolę jednej z warstw odzieży, które nosisz. Dobierz odpowiednio rozmiar koszuli (nie za duża, nie za mała, a w sam raz) i zakładaj ją na T-shirt lub longsleeve. Pamiętaj, że zasada z dopasowywaniem rozmiaru do koszuli obowiązuje zawsze! Niezależnie od postury. Mówiąc inaczej – w workach wygląda się workowato!
  • Szczupli mają jeszcze większe pole manewru i koszule jeansowe slim-fit świetnie wyglądają u nich jako warstwa wierzchnia, ale również pod spód, gdzie można nosić je nawet z blezerem i krawatem. Myśląc o koszulach jeansowych musisz wiedzieć, że są one totalnie uniwersalne. Mogą stanowić każdą warstwę odzieży, można je kreatywnie łączyć z różnymi ciuchami, mogą też pełnić rolę gadżetu, choćby wtedy, gdy zawadiacko przewiążesz koszulę w pasie.
Koszula jeansowa_Denley.pl

Koszule jeansowe – jak wybrać?

  • Stosujesz tu takie same reguły jak przy innych modelach koszul.
  • Koszula ma prawidłowo układać się na plecach.
  • Gdy zapniesz kołnierzyk – sprawdzaj, czy pozostaje przy nim przestrzeń na tzw. dwa palce.
  • Powinieneś czuć się swobodnie w okolicach tułowia i ramion. Mieć na tyle dużo komfortu, by bez problemu móc włożyć pod koszulę dodatkową warstwę odzieży.
  • Mankiet powinien kończyć się za nadgarstkiem.

A z czym je nosić?

  • Jednym z najbardziej stylowych outfitów jest połączenie jeansowej koszuli z gładkim T-shirtem. Łatwo można osiągnąć look luzaka podwijając rękawy i wieńcząc stylizację jakąś fajną czapką.
  • Koszule jeansowe możesz łączyć z różnymi rodzajami spodni. Spodnie cargo, stylowe chinosy lub jeansy – jeśli stawiasz na denimowy total look! Tutaj jednak zwracaj  uwagę, by zachować kontrast pomiędzy jeansowym dołem i górą. Tak naprawdę wszystko zależy od twojego nastroju i tego – jaki efekt wizerunkowy chcesz osiągnąć? Czy zależy ci na luzie czy wyglądzie nieco bardziej eleganckim? Wówczas zestaw niebieską koszulę ze spodniami chino w beżowym kolorze, włóż też pasek i mokasyny. Jedno jest pewne! Jedną koszulę możesz nosić na mnóstwo sposobów!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel