Jak nosić długie bluzy oversize?

2017-03-14
Jak nosić długie bluzy oversize?

Jak sama nazwa wskazuje, bluzy typu oversize są po prostu duże i długie. W zestawieniu tego z faktem, że polscy mężczyźni często noszą zbyt obszerne i niedopasowane rozmiarowo ubrania – można by pomyśleć, że bluzom w tym stylu, niezależnie od okoliczności, należy powiedzieć stanowcze nie! Nawet na tym blogu, nie raz nie dwa mogliście przeczytać, aby przede wszystkim dobierać ciuchy odpowiednio do własnego rozmiaru. Owszem! Ubrania idealnego rozmiaru są dla każdego faceta kluczem do nienagannego stylu. Ale jest wyjątek! Ubrania oversize!

Dla tych, którzy lubią próbować czegoś nowego i których osobowość współgra z tym streetwear’owym trendem. Przykładem ikony, która świetnie czuje się w tego typu ubraniach jest choćby Kanye West, ale i inni celebryci chętnie noszą ciuchy o większych rozmiarach niż ich własny lub przedłużane. Pamiętaj, że na tego typu rzeczy decydują się głównie mężczyźni dość wysocy lub przeciętnego wzrostu i szczupli. Przedłużane ubrania nie są odpowiednie dla niskich mężczyzn, bo mogą optycznie skracać nogi i sylwetka nie wygląda wtedy dobrze, z kolei duże chłopaki powinni jednak bezwzględnie trzymać się zasady, by nosić dopasowaną rozmiarowo odzież o regularnych kształtach.

Jak nosić bluzy i T-shirty oversize?

  • Stylizację oversize, z przedłużaną bluzą lub T-shirtem dopełnij długą kurtką. Denley.pl

    Po pierwsze – nie traktuj ich jako stały element Twoich stylizacji, szczególnie, gdy na co dzień powinieneś wyglądać bardziej formalnie. Raczej dorywczo, dla odświeżania swojego wizerunku i jako rzeczy noszone w ramach konkretnego nastroju – zawsze wtedy kiedy masz możliwość i ochotę na totalny luz i maksymalną wygodę.

  • Długie bluzy i przedłużone T-shirty najlepiej prezentują się wtedy, gdy tworzą kontrast w całej stylizacji. Jeśli więc decydujesz się na długą i szeroką bluzę, włóż do niej spodnie rurki, jeansy typu slim lub zwężane ku dołowi joggery czy baggy. Taki zabieg zaakcentuje nieprzypadkowość Twojego wyboru i podkreśli efekt, który chcesz osiągnąć – oversizowy look.
  • Jeśli decydujesz się na ekstrawagancję w rozmiarze XXL lub większym – super! Tylko nie przesadź. W swojej streetwearowej stylówce z elementem oversizowym postaw na prostotę. Minimalizm zawsze się obroni.
  • T-shirty oversize to trend, który najlepiej komponuje się z ulicznym stylem. Wiosną zadbaj o odpowiednią kurtkę przejściową jako dopełnienie stylizacji. Równie duża lub przedłużana wiatrówka albo „bomber jacket”, spod której będzie wystawać koszulka – pozwoli Ci zachować ponadczasowy, miejski styl, za to w najmodniejszym, nowoczesnym wydaniu. W tej roli świetnie może spisać się też jeansowa katana.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel