Jak mężczyzna powinien ubrać się na chrzciny?

Jak mężczyzna powinien ubrać się na chrzciny?

Uroczystości rodzinne to zawsze świetna okazja do tego, aby spotkać się z dawno niewidzianymi członkami rodziny i najbliższymi przyjaciółmi. To także okazja, aby w tej wyjątkowej sytuacji ubrać się odświętnie i zachwycić stylem i klasą. Nie każdy mężczyzna jednak lubi od czasu do czasu się wystroić. Niektórzy wręcz tego nie znoszą i czują strach na samą myśl o konieczności wbicia się w eleganckie wdzianko. Niestety są takie okoliczności, kiedy nie da się tego uniknąć. Jedną z nich są chrzciny własnego dziecka lub dziecka kogoś z najbliższej rodziny lub przyjaciół.

Jaki garnitur założyć na chrzciny?

Najszybciej przychodzącą na myśl kreacją dla mężczyzny na chrzciny jest niewątpliwie garnitur. Ten klasyczny i nieśmiertelny komplet składający się z marynarki i eleganckich spodni oraz koszuli i dodatków, ma w szafie każdy młodszy i starszy mężczyzna. A przynajmniej każdy powinien w swojej szafie garnitur mieć. A więc jaki garnitur na chrzciny? Wcale nie każdy! Warto pamiętać, że stylizacja męska na chrzciny powinna nie być osadzona w bardzo ciemnych i ponurych barwach. Dlatego postaw na jasną kolorystykę typu szarości, popiele i beże. Dobrym pomysłem będą także niezbyt ciemne brązy i grafity, ale unikaj czerni i granatów – są to kolory zarezerwowane na inne okazje. Wybór garniturów męskich jest ogromny, wybierz ten, w którym czujesz się najlepiej. Jaką założyć koszulę? Oczywiście może być nieśmiertelna biała, ale sprawdzi się też każda w pastelowym kolorze. Jakie dodatki? Raczej krawat, nie muszka.

W zależności od tego czy jesteś ojcem, dziadkiem, lub bratem chrzczonego maleństwa, czy też gościem na chrzcie albo co ważne ojcem chrzestnym dziecka, musisz pamiętać, że nieco inny poziom elegancji Cię obowiązuje. Jako ojciec chrzestny powinieneś na uroczystości wyglądać nienagannie. W Twoim przypadku garnitur jest w zasadzie absolutnie konieczny. Jeśli zaś jesteś zwykłej rangi gościem możesz pozwolić sobie na nieco swobodniejszą kreację.

Jak mężczyzna powinien ubrać się na chrzciny?

Alternatywy dla garnituru

Jak nie ubierać się na chrzciny?

Strój na chrzciny dla gościa również powinien być dopracowany do ostatniej nitki, ale z pewnością nie musi być aż tak bardzo elegancki. Dlatego też możesz sobie pozwolić na zrezygnowanie z garnituru i zastąpienie go swobodniejszą alternatywą. Spodnie materiałowe typu chinosy, koszula lub gładki longsleeve albo golf plus sportowa w formie i kroju marynarka wydaje się być idealną w tej sytuacji kompozycją. Pamiętaj, że spodnie i marynarka nie muszą być w tym samym kolorze. Możesz nieco zaszaleć i postawić na bardziej odważne barwy. Ciemna zieleń, bordo, antracyt? To świetnie kolory na taką okazję. Ubierz się podobnie jak w sytuacji smart casualowego outfitu do pracy. Sportowa elegancja sprawdzi się w tej sytuacji znakomicie.

A może wolałbyś postawić na elegancką koszulę i wracającą do łask kamizelkę męską i jeansy? Takie połączenie również wchodzi w grę. Tutaj masz również dużą dowolność. Na rynku jest mnóstwo rodzajów kamizelek męskich, które doskonale sprawdzą się na takiej uroczystości. Możesz wybrać kamizelkę w ciekawą kratę albo o niecodziennej fakturze i materiale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kamizelka była elegancka, odświętna, ale może być także w nieco bardziej casualowym klimacie. Dobierz do stylizacji modny, skórzany, na przykład brązowy pasek i eleganckie, skórzane buty i zrób furorę wśród gości.

Jak nie ubierać się na chrzciny?

Jak się nie ubierać w ten ważny dla dziecka i rodziców dzień? Pamiętaj, aby nie przesadzić w żadną stronę. Nie ubieraj się ani zbyt wytwornie, ani zbyt zwyczajnie i luźno. Jeśli chcesz założyć jeansy, to dobierz do nich dobrze odszytą koszulę męską, pasującą marynarkę, lub stylową kamizelkę. Chcesz założyć inne spodnie męskie niż jeansy? Postaw na chinosy lub cienkie sztruksy o prostym lub zwężanym kroju. Pamiętaj, że chrzciny to bardzo ważna uroczystość dla zainteresowanych. Nie powinieneś przybywać na nią w zniszczonych ani znoszonych ubraniach. Zadbaj o to, aby wyglądać schludnie i odpowiednio do sytuacji. Shorty, wzorzyste T-shirty i hawajskie koszule w kwiaty odpadają, nawet jeśli uroczystość odbywa się w środku lata i w restauracji przy plaży. Uszanuj zainteresowanych i wyglądaj tak, jak sam chciałbyś aby wyglądali Twoi goście podczas ważnej dla Ciebie okazji.

pixel