Czy i jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?

Czy i jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?

Jesteś jednym z tych mężczyzn, który lubi nosić koszule? Masz ich wiele? Nosisz je na co dzień do pracy oraz na specjalne okazje? Zdarza Ci się podwijać rękawy w koszuli? Czy nie stosujesz tego zabiegu? Być może nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj poniższe wskazówki i podwijaj rękawy perfekcyjnie!

Kiedy rękawy w koszuli mogą zostać podwinięte?

Masz w swojej szafie koszule zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem? Tych z krótkim prawie nie nosisz, albo nosisz tylko latem, a te z długim zostawiasz sobie tylko na jesienne i zimowe dni, bo inaczej jest Ci w nich zbyt gorąco? Wcale nie musi tak być. Koszule z długim rękawem, przede wszystkim te wykonane z dobrej jakości bawełny, można swobodnie nosić o każdej porze roku i do każdej eleganckiej lub półeleganckiej stylizacji. Jeśli koszula z długim rękawem jest noszona w ciepłe, letnie dni, można bez problemu podwinąć w niej rękawy i sprawić, że będzie swobodna i komfortowa nawet w niesamowicie ciepłe dni. Podwijanie rękawów to także zabieg, który sprawi że koszula męska będzie wyglądać mniej formalnie, a stylizacja, której jest częścią będzie wydawać się bardziej luźna i swobodna.

Kiedy rękawy w koszuli mogą zostać podwinięte?

Jak podwinąć rękawy w koszuli?

Rękawy u koszuli można podwinąć na dwojaki sposób. Najczęściej podwija się je nieco nad łokciem, ale istnieje także praktyka podwijania ich tuż przed łokciem. Bardzo istotną rzeczą w podwijaniu rękawów jest staranność. Nie można tego zrobić niechlujnie i na szybko, trzeba się nieco przyłożyć. Jakie są zatem sposoby na podwijanie rękawów? Jak to zrobić? Instrukcja poniżej:

  1. Najpierw rozepnij guziki przy mankietach koszuli.
  2. Następnie zawiń mankiety na lewą stronę w taki sposób, aby kończyły się w okolicach łokci. W kolejnym kroku upewnij się, że zawinięta tkanina nie tworzy niechlujnych wybrzuszeń na materiale. Ważnym jest aby materiał w każdym miejscu układał się gładko.
  3. Zasłoń mankiety kolejną warstwą materiału, wywijaj materiał spod spodu około trzy lub cztery razy, tak wysoko jak chcesz podwinąć rękaw (ale nie wyżej niż kilka centymetrów nad łokieć).
  4. Obejrzyj swoje wywinięcie z każdej strony. Powinieneś mieć pewność, że nie utworzyły się żadne niechlujne fałdy i wybrzuszenia na materiale. Wszystko musi być nienagannie równe i gładkie.

Długość rękawa koszuli podczas podwijania

Długość rękawa koszuli podczas podwijania

Długość rękawa podczas podwijania jest dyskusyjna, podobnie jak dyskusyjna jest długość podczas podwijania spodni męskich. W koszulach eleganckich powinna to być długość nieco nad łokciem, wtedy wygląda najbardziej elegancko i nie krępuje ruchów. To bardzo ważna kwestia, podwinięcie nie powinno być w żaden sposób niekomfortowe dla użytkownika. Powinieneś go praktycznie nie czuć i mieć pełen komfort. Możesz także podwinąć rękaw na maksymalnie dwa razy, wówczas zawinięty mankiet zakończy się przed łokciem. To sposób, który sprawdzi się w stylu casual, na przykład przy koszuli lnianej czy flanelowej. To świetny sposób wyrażenia swojego luzu w codziennej stylizacji.

W jakich stylizacjach sprawdzi się podwinięta koszula?

Wyobraź sobie eleganckie wesele przyjaciół, odbywające się w kwiecistym ogrodzie w środku lata. Żar bije z nieba, a Ty masz na sobie trzy warstwy materiałów – koszulę z długim rękawem, kamizelkę i na to marynarkę. Podczas uroczystości zaślubin nie wypada Ci zdjąć marynarki, ale podczas wesela już tak. Tylko nurtuje Cię ta koszula z długim rękawem, a taką z krótkim Twoja partnerka zabroniła Ci założyć, bo to przecież nie wypada na tak eleganckie przyjęcie? Jesteś w kropce? Niekoniecznie! Bo potrafisz starannie i dobrze podwinąć mankiety w taki sposób, żeby nie przynieść wstydu sobie ani jej. Podobna sytuacja może zdarzyć się w zatłoczonym, parnym klubie nocnym, na koncercie, czy na konferencji z pracy, w małej salce konferencyjnej. Umiejętność podwijania rękawów na pewno przyda Ci się w wielu sytuacjach, dlatego nie zwlekaj i naucz się jej jak najprędzej.

pixel