Jak mężczyzna powinien nosić szalik?

2018-12-17
Jak mężczyzna powinien nosić szalik?

Tym bardziej trzeba być pomysłowym, żeby korzystać z tego co jest, a jednocześnie nie przedobrzyć. Bo to się zdarza nawet przy niewielkiej liczbie akcesoriów do wykorzystania… W związku z tym, że na zewnątrz, jak na zimę przystało – wreszcie się ochłodziło – dziś na tapetę bierzemy męski szalik!

Umiejętna gra akcesoriami świetnie wzbogaci męski styl, dlatego niezależnie czy na dworze dokucza ci siarczysty mróz, czy po prostu chcesz osiągnąć z lekka wyrafinowany look w stylu studenta albo… profesora sztuki – potrzebujesz szalika! Albo nawet kilku!

Męski szalik to łatwy sposób na szybką i efektowną metamorfozę. Podczas gdy twoja szafa, w ponurych, zimowych miesiącach wygląda kolorowo niczym skład węgla – szal we wzory lub w jakimś energetycznym kolorze z pewnością zapunktuje w ostatecznym rozrachunku dla twojego power look’u!

Jeśli poza funkcją ozdobną zależy ci na tym, żeby szalik był praktyczny – noś taki, którym po prostu się omotasz i będzie ci ciepło. Z kolei aby zaakcentować nonszalancki lub romantyczny outfit – powinieneś, podobnie jak w przypadku krawatów – wykorzystywać węzły i inne triki.

Jak wiązać i nosić szalik?

Możesz nie wiązać go wcale i postawić na najbardziej niewyszukany styl, który doda ci animuszu, a nie sprawi kłopotu. To ulubiony patent Brytyjczyków. Ot, zarzucasz szalik na szyję, a jego części zwisają po obu stronach, dzieląc twoją klatkę piersiową na części. Co to daje? Będziesz wyglądać na wyższego i szczuplejszego. Jednym słowem – smuklej.

jak wiązać męski szalik denley

Węzeł paryski zwany też europejskim to najpopularniejszy sposób wiązania szalika. Mało skomplikowany i wszechstronny. Doskonale nadaje francuskiego sznytu nawet najbardziej minimalistycznej, zimowej stylizacji.

szalik węzeł paryski

Dookoła na raz. To kolejna metoda na to, aby męski szal wyglądał niebanalnie. Jest prosta, a jednak wiązanie wyróżnia z tłumu. Luźno, nieoficjalnie, zawadiacko.

szaliki męskie denley

Na bardziej oficjalne okazje sprawdzi się rozwiązanie ze zdjęcia poniżej. Koresponduje z koszulą i stylowym okryciem wierzchnim. Doda wizerunkowi szyku i klasy.

jak nosić szalik męski

Możesz też nosić szalik a’la komin. Zamotany i chroniący przed chłodem. Idealny na weekend.

szalik komin denley

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel