Jak i z czym nosić koszulę button down?

Koszula button down

Jak i z czym nosić koszulę button down?

Koszulę button down charakteryzuje specyficzny krój miękkiego kołnierzyka przypiętego guziczkami, a kwestia jak i z czym ją nosić może budzić wiele wątpliwości.

Jej geneza wywodzi się ze stylu sportowego, co wskazuje na fakt, że koszula ta należy do grupy strojów nieformalnych, luźnych, w stylu smart-casual. I faktycznie. Doskonale sprawdza się w połączeniu z kultowymi jeansami, kolorowymi chinosami, a nawet z szortami.

Koszula z kołnierzykiem button down świetnie współgra ze swetrami v-neck, bardzo fajnie wygląda pod kardiganami i typowo casualowymi bluzami.

Jednak ten element męskiej garderoby daje znacznie większe pole manewru w komponowaniu stylizacji niż to wynika z jego historii i początkowych założeń dotyczących użytkowania.

Odpowiednio dobrane, sprawdzają się nawet w zestawieniu ze średnio formalnym (semi formal), mniej eleganckim garniturem. Z powodzeniem można je nosić z krawatami w stylu swobodnym oraz z finezyjnymi muszkami. Świetnie prezentuje się jako element stylizacji z casualową marynarką.

Dopuszczalna jest nawet w stylu business casual zatem można zakładać ją do pracy wymagającej odpowiedniego wizerunku, w których dress code zezwala na pewną swobodę wyboru fasonów przy zachowaniu eleganckiego wyglądu.

Koszula button down

Inne wskazówki:

Jeśli chcesz połączyć koszulę button down z krawatem – pamiętaj, że tego rodzaju kołnierzyk może się odkształcać. Warto wybrać model o dłuższych wyłogach.
Koszula button down może optycznie powiększać głowę. Wybieraj modele, dzięki którym zachowasz dobre proporcje.
Koszulę button down w wersji solo – można nosić rozpiętą po szyją.

pixel