Jak dbać o męskie usta?

2018-02-19
Jak dbać o męskie usta?

Gdybyś na prawo i lewo chwalił się tym, że dbasz o swoje usta – z całą pewnością, w którymś momencie, spotkałbyś się z krytycznym odbiorem. Jednak facet, który naprawdę przywiązuje wagę do swojego wyglądu – nie powinien ulegać żadnym bzdurnym stereotypom, za to zwracać uwagę na każdy detal dotyczący swojego wyglądu. Czyste buty, dobrze dobrane do sylwetki i okoliczności męskie ubrania, świeża fryzura i zadbane paznokcie są równie ważne co i męskie usta. Na image faceta składa się bowiem wiele elementów tworzących spójny wizerunek i power look!

Jak dbać o męskie usta?
  • Trzeba regularnie zapobiegać wysuszeniu i spękaniom naskórka. To wyraz schludności i przestrzegania zasad higieny! Niestety spierzchnięte wargi to najczęściej pojawiający się u facetów i cały czas bagatelizowany problem, a już szczególnie w okresie przeziębieniowym czy choćby zimą, gdzie tak skóra jaki i usta są narażone na przesuszenia.
  • Aby zapobiegać przesuszeniom – nie wystarczą interwencje z zewnątrz. Trzeba działać u podstaw, od środka i niezależnie od pory roku i okoliczności – nawadniać cały organizm.
  • Podczas mrozów, wiatrów, pogody wilgotnej czy gdy wystawiamy twarz na intensywne działanie promieni słonecznych, należy rutynowo stosować preparaty ochronne. regenerujące, nawilżające i z filtrem!
  • Ban na oblizywanie warg! To najgorsze co możesz sobie zrobić! Podobnie jak „zrywanie” skórek. Złuszczonym ustom pomoże peeling lub masaż szczoteczką do zębów (specjalnie do tego przeznaczoną).
  • Każdy facet powinien wyrobić sobie nawyk dbania o własne usta. Trzeba smarować je specjalnym balsamem pielęgnacyjnym lub ochronnym czy choćby najzwyklejszą wazeliną, przed każdym wyjściem na zewnątrz i przed pójściem spać. Również po goleniu, gdy w okolice ust mogą przedostawać się specyfiki z zawartością alkoholu w składzie, który działa drażniąco.
  • Jeśli chcesz, by twoje usta wyglądały nie tylko zdrowo, ale i kusząco – wszak jak wiadomo – są ważnym narzędziem w męskim systemie funkcjonowania – odżywiaj je i ujędrniaj. Nie potrzebujesz do tego specjalnych specyfików. Wystarczy wysmarować usta miodem i nie oblizywać go przez 15 minut. Natychmiastowy efekt gwarantowany!

A gdy już zadbasz o swoje usta – rzuć wszystko i idź się całować.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel