Jak dbać o męskie dłonie?

2017-02-15
Jak dbać o męskie dłonie?

Jeśli dbasz o dobry wizerunek musisz pamiętać o tym, by Twoje dłonie zawsze wyglądały zdrowo i estetycznie. Wystarczy codzienna pielęgnacja!

Jak dbać o męskie dłonie i paznokcie?

 • Używaj kremu lub balsamu nawilżającego. Skóra dłoni jest narażona na częsty kontakt z wodą i detergentami, a to powoduje wysuszanie, łuszczenie skóry, a nawet bolesne pęknięcia. Dzięki używaniu nawilżającego kremu do rąk – Twoje dłonie nie będą suche, za to będą gładkie. Twoja partnerka z pewnością doceni miękkość skóry, gdy będziesz jej robił masaż, albo gdy latem, na plaży, będziesz smarować jej plecy olejkiem Kremy do rąk, w okresie zimowym wyeliminują szorstkość i będą stanowić ochronę przed zimnem. Pełnią też rolę regenerującą. Latem konieczna jest pielęgnacja, wygładzanie i ochranianie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Warto pamiętać o dobraniu odpowiedniego kosmetyku.
 • Nie zakładając innej opcji – wiadomo, że myjesz ręce regularnie. Po każdej wizycie w toalecie, powrocie do domu, przed jedzeniem, po interakcji ze zwierzętami i wtedy, kiedy są brudne. Jednak nawet systematyczne dbanie o czystość dłoni nie eliminuje w 100% problemu jakim jest brud czy kurz za paznokciami. Korzystaj ze szczoteczki do mycia by się go pozbyć.
 • Jeśli w swojej pracy często używasz dłoni w sposób narażający je na uszkodzenia, otarcia albo masz kontakt z chemicznymi środkami czy choćby z wodą – pamiętaj, aby zakładać rękawiczki ochronne.
 • Nie obgryzaj – jeśli nie chcesz mieć brzydkich i postrzępionych paznokci, a także ust pełnych obrzydliwych bakterii!
 • male hand holding a nail clippers isolated on white background
  Męskie dłonie – ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

  Odpowiednio skracaj paznokcie. Jeżeli nie przełamiesz się do tego by używać pilnika – przycinaj paznokcie obcinakiem lub nożyczkami tak, by pozostawiać na czubkach kawałek białej obwódki. Zbyt krótkie przycięcie grozi infekcją i bólem opuszków palców. Paznokcie nie mogą być też zbyt długie bo jest to źle odbierane. Jeśli bez zbędnego skrepowania używasz pilnika – płytka Twoich paznokci będzie zdrowsza i unikniesz jej rozdwajania. Pilnikiem nadasz krawędziom paznokcia ładny, owalny kształt, dzięki czemu nigdzie nim nie zahaczysz i paznokcie będą mniej narażone na zabrudzenia. Tak pielęgnowane – staną się też mocniejsze i mniej łamliwe.

 • Nie obcinaj natomiast skórek przy paznokciach. Odsuwaj je po gorącej kąpieli gdy są miękkie. Możesz to zrobić opuszkiem własnego palca lub przyrządem do usuwania skórek albo drewnianym patyczkiem. Odsuwanie skórek zdecydowanie poprawia wygląd dłoni. Po zabiegu warto użyć kojącej oliwki.
 • Jeżeli Twoim dłoniom przydałaby się kompleksowa pielęgnacja – skorzystaj z usług profesjonalisty. W salonie kosmetycznym możesz zdecydować się na regenerujący zabieg z parafiną czy peeling złuszczający naskórek (możesz go też wykonać raz na jakiś czas w domu). Gabinety oferują też męski manicure.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel