Jak dawać fajne prezenty?

2017-07-12
Jak dawać fajne prezenty?

Nierzadko wręcz karkołomne i pomimo wysiłków często zdarza się, że gifty są nietrafione. A okazji w roku jest całe mnóstwo. Począwszy od celebrowania Dnia Matki, Ojca, Babci, Dziadka, poprzez urodziny, imieniny członków rodziny i przyjaciół, święta, a skończywszy na okazjach typu ślub. Nie wspominając już o uszczęśliwianiu drobiazgami swojej drugiej połowy.

Okazuje się, że prezenty dajemy częściej niż by się to mogło wydawać. Warto więc raz na zawsze pozbyć się problemu z wiecznym zastanawianiem „co by tu zrobić/kupić?” i nauczyć się dawać trafione prezenty!

Dając prezenty – uderzaj w osobistą nutę. Np. meloman, z pewnością, ucieszy się ze specjalnego wydania ulubionej płyty.

Jak dawać fajne prezenty?

 • Na pewno nie da się tego zrobić na odczepnego. W każdy gift trzeba włożyć trochę wysiłku.
 • Podarunek powinien być głęboko przemyślany i odpowiedni dla odbiorcy – powinno to być coś – co sprawi osobie obdarowywanej autentyczną przyjemność.
 • Aby dawać innym fajne prezenty – trzeba być uważnym. Słuchać, obserwować i wyłapywać z kontekstu to, co dana osoba lubi, o czym marzy, czego potrzebuje by być happy. Dzięki temu można z łatwością dowiedzieć się co konkretnie podarować, ale też wstrzelić się w gust, gdy o konkrety trudno.
 • Jeśli w środku wakacji zdarzy się sytuacja, która nasunie Ci pomysł na prezent gwiazdkowy – nie zwlekaj. Kup go wcześniej (np. gdy akurat w sklepach będą interesujące przeceny). Albo chociaż zapisz swoją świetną myśl. Unikniesz stresu i gonitwy po galeriach w grudniu. Takie kupowanie byle czego na last minute może przynieść więcej rozczarowań niż przyjemności.
 • Oczywiście nie musisz wypełniać szafy prezentami z wielomiesięcznym wyprzedzeniem (chyba, że trafi się fajna okazja na zakup) – wystarczy kilka tygodni.
 • Jeżeli z jakichś powodów nie jesteś w stanie zidentyfikować potrzeb odbiorcy prezentu – nie bój się pytać. Tej osoby lub kogoś z jej bliskiego otoczenia (jeśli planujesz niespodziankę).
 • Gdy dajesz prezent bliskiej Ci osobie – staraj się tchnąć w niego trochę niesamowitości, czegoś specjalnego. Nawet, gdy Twoja dziewczyna kocha najbardziej popularne kwiaty ever, czyli czerwone róże – poproś Panią w kwiaciarni, żeby zrobiła z nich wyjątkowy bukiet z niebanalną wkładką. Gdy planowany prezent to karta podarunkowa do sklepu internetowego – postaw na pięknie zaprojektowaną „gift card” jak w Denley.pl.
 • Unikaj wpadek. Nie dawaj w prezencie karnetu na siłownię siostrze walczącej z nadwagą, czy osobie starszej – produktów zapobiegających starzeniu. Te prezenty są ok, wynikają z troski, ale mogą być odebrane dwuznacznie.
 • Nie kupuj w kółko tego samego! Nawet jeśli np. Twoja mama kocha książki – nie obdarowuj jej nimi przy każdej okazji.
 • Najlepsze prezenty to te od serca, w które naprawdę wkładasz wysiłek. Samodzielnie przyrządzona kolacja niespodzianka dla przyjaciół czy kosz z przysmakami dla babci, z którą później wspólnie je spałaszujecie to bardzo fajna forma sprawiania komuś przyjemności.
 • Fajny prezent zapakuj starannie.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel