Influencer! Jak nim zostać?

2018-04-14
Influencer! Jak nim zostać?

Kim w ogóle jest influencer? Właściwie jest to każda osoba, która posiada bloga, vloga, konto na You Tube, Instagramie, Snapchacie, Twitterze – na niektórych z nich, albo wszystkich razem i swoją działalnością w internecie – wpływa na innych. Ze swoimi odbiorcami tworzy relacje, jest liderem opinii, a to co robi – przynosi jej zyski. Często całkiem spore!

Influencer! Jak nim zostać?

  • Przede wszystkim przygotuj się na to, że publikowanie treści w sieci to nie tylko przyjemność i sympatyczne hobby, ale i wymagająca praca.
  • Aby zbudować więzi z obserwatorami trzeba niemal stale być aktywnym, dostarczać zainteresowanym wartościowe treści, pozostawać z nimi w kontakcie, angażować się i udzielać w internecie. Liczy się to, aby w swoich działaniach aspirujący influencer był regularny!
  • Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę w internecie – musisz też być odporny. Prędzej czy później zawsze pojawi się ktoś, kto postanowi cię skrytykować. Trzeba liczyć się z tym, że hejty w sieci to codzienność.
  • Zajmuj się tym – czym się interesujesz. Bądź ekspertem w swojej dziedzinie! Bloger modowy, jak sama nazwa wskazuje – zajmuje się modą. Często prowadzi bloga i konta w kanałach społecznościowych, gdzie umieszcza zdjęcia stylizacji i modowe porady. Gamer po prostu gra w gry i swoimi przygodami w wirtualnym świecie dzieli się z szerszą publiką w kanale YT (Przeczytaj też: „Jesteś gamerem? Sprawdź najlepsze ubrania dla graczy”). Z kolei trener fitness może swoimi osiągnięciami, którymi chwali się w sieci – motywować innych do ćwiczeń, a inspirujące wpisy i foty umieszcza np. na Instagamie. Możliwości jest całe mnóstwo!
  • Bądź sobą! W sieci nie musisz pokazywać wszystkiego, ale warto, abyś był autentyczny i wiarygodny. Dzięki temu zbudujesz zaufanie obserwatorów, a także przychylność marek, które po osiągnięciu pewnego pułapu fanów – z pewnością zapukają do ciebie z propozycją współpracy.
  • Bądź kreatywny! Bycie influencerem to nie tylko testy produktów. Musisz stale, na nowo zaskakiwać swoich odbiorców. Nie ma tutaj miejsca na nudę!
  • Buduj swoją markę i rób to w sposób przemyślany. Bądź na bieżąco z nowinkami i bierz udział w spotkaniach i konferencjach influencerskich.

Przemyśl, w jakiej tematyce czułbyś się najlepiej, zakładaj profile i do dzieła!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel