Hot alert! Jeansowa bomberka dla niego!

2020-07-21
Hot alert! Jeansowa bomberka dla niego!

Tegoroczne lato to przede wszystkim stan ducha Choć zdarzają się typowo wakacyjne, słoneczne dni, to jednak kilkutygodniowy chillout na tarasie, w koszuli Aloha i z mohito w dłoni – jakoś nie wchodzi A to wszystko przez kapryśną pogodę, która przynosi sporo opadów i letni chłód. W świecie idealnym – letnia kurtka mogłaby nie istnieć, ale jest jak jest i nie ma co marudzić, bo przynajmniej można popracować nad powalającym wyglądem. Z odsieczą przychodzi jeansowa bomberka – modowy hit sezonu, który podkręci wakacyjną stylizację… i nie tylko! 

jeansowa bomberka męska denley
Hot alert! Jeansowa bomberka to hit sezonu! Denley.pl

Hybrydowa wersja kurtki typu bomber to bardzo interesujący twór. Aktualnie mocno stoi w trendach, jednak sprawdzi się nie tylko jako męska odzież wierzchnia na wakacje. Będzie też świetną opcją na ciepłe jesienne dni, a także wiosną. Słowem – jest wszechstronna.

Do tego – stanowi interesujące połączenie z punktu widzenia historii mody. Z jednej strony mamy „bombowy” model, ściśle powiązany z militariami, z drugiej – kurtka ta, z racji denimowej tkaniny z jakiej jest wykonana – nawiązuje do nurtu roboczego. Oba te style są w modzie ugruntowane, a taka specyficzna kompilacja sprawia, że jeansowa bomberka świetnie wpisuje się w streetwear.

Nie ma nic trwalszego niż odzież jeansowa. I to w rozmaitych kontekstach. Kurtki i spodnie jeansowe, a także inna odzież z denimu – są niezwykle wytrzymałe. Ale tę trwałość można rozpatrywać również z punktu widzenia ponadczasowości. Ciuchy jeansowe nie wychodzą z mody! Kultowe od połowy XIX wieku – nie wykazują żadnych oznak, które miałyby wskazywać na spadek z modowego piedestału w najbliższym czasie.

Jeansowa bomberka – hit wakacji i nie tylko!

jeansowa kurtka z kapturem
Kurtka jeansowa z kapturem; Denley.pl

Ustaliliśmy zatem, że jeansowa bomberka, jako kurtka przejściowa, jest niezwykle uniwersalna. Latem, świetnie będzie fitować z różnymi stylizacjami, czy to typowo miejskimi czy też z casualowymi. Jednak z racji tego, że denim jest tkaniną dość grubą, ciężką, warto pamiętać, aby łączyć go z innymi, lekkimi elementami odzieży.

Dlatego, jeśli wakacyjny dzień zaskoczy cię rześką pogodą – jeansowa bomberka dobrze będzie prezentować się na cienkim T-shircie, a łączyć ją można czy to z parą chinosów czy szortów.

Na uwagę zasługują także denimowe modele bomberek, zmodyfikowane jeszcze bardziej. Chodzi oczywiście o jeansowe kurtki z kapturem, których design często opiera się na kultowych bomberkach. Te uzupełnią nie tylko stylizacje miejskie, ale również sportowe.

Kurtki bomber jacket z denimu, choć na topie – uzupełnią męską garderobę nie tylko w tegoroczne wakacje. Ten rodzaj okrycia wierzchniego warto mieć pod ręką zawsze, gdy wychodzisz z domu i bez konieczności zastanawiania się nad typem kurtki – chcesz zarzuć coś na plecy. O ile w takich okolicznościach nie będziesz mieć na sobie garnituru – nie popełnisz modowej gafy! Pasuje niemal do wszystkiego, co nieformalne! A w stylizacjach warstwowych – może robić nawet za bluzę!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel