Dlaczego niektórzy faceci noszą tylko czarne ubrania i czy to dobry kierunek?

2019-03-13
Dlaczego niektórzy faceci noszą tylko czarne ubrania i czy to dobry kierunek?

Co mężczyzna ubrany na czarno – to historia. Dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – dlaczego niektórzy faceci noszą tylko czarne ubrania?

Istnieje wiele powodów estetycznych i ideologicznych, dla których ludzie ubierają wyłącznie czarne ciuchy, lub przeważają one w ich stylizacjach…

czarne ubrania męskie
Elegancka, czarna koszula Bolf. Dostępna w Denley.pl

Czarne ubrania! co w nich tkwi?

Kolor czarny to niemal stan umysłu! Kojarzy się z mocą, strachem, siłą, autorytetem, z tajemnicą. Z elegancją, formalnością, ale też z czymś mrocznym. Ze złem, z agresją, buntem i wyrafinowaniem. Jest też uważany za wizualną formę wyrażania smutku i żalu, reprezentuje skrajne emocje. W kolorze czarnym wygląda się poważnie, profesjonalnie, ale też seksownie i zadziornie. Wszystko zależy od rodzaju ubrania i sytuacji. Czerń w outfitach może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wydźwięk.

Naukowcy udowodnili, że czarny kolor wizualnie wyszczupla. I w niektórych przypadkach to może być główna przyczyna, dla której się na niego stawia. Niektórzy z kolei, za pomocą czarnego, skrywają to, co mają pod powierzchnią (niepokój, smutek, wahania nastroju). W takim przypadku, aby nie popaść w zbytnią melancholię i przytłoczenie, a nawet w depresję – warto łączyć czerń z innymi kolorami, które zresztą zawsze do niej pasują!

Jednak to, co jest najbardziej znamienne dla facetów w czerni, to to, że jest ona najlepszym sposobem, by zawsze wyglądać schludnie, stylowo, nowocześnie. I by odciąć się od podążania za trendami, bo czerń nigdy nie wypada z obiegu i jest ponadczasowa. To po prostu kolor z klasą – minimalistyczny, stylowy, odpowiedni niemal na każdą okazję!

Przeczytaj też: „Jak dbać o czarne ubrania?”

Mężczyźni wybierają czerń (często podświadomie), bo symbolizuje ona siłę i pewność siebie, powodując wyzwolenie potencjału i energię do działania. Jednak jak już wyżej wspomnieliśmy – niektórzy za jej pomocą wyrażają smutek i tworzą barierą odcinającą od świata. To kolor, który gra na emocjach, więc warto podchodzić do niego z ostrożnością. A do kogo pasuje i jak nosić czerń? Śledźcie uważnie naszego bloga, by się tego dowiedzieć!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel