Co noszą ikony stylu K-pop?

2020-01-27
Co noszą ikony stylu K-pop?

Zanim przeanalizujemy w co ubierają się współczesne gwiazdy jednego z najpopularniejszych stylów muzyki – wyjaśnijmy co to w ogóle za nuta! Mówiąc najprościej K-pop jest to coś na modłę kultowego „Gangnam Style”, gdzie furorę robią boys bandy. To po prostu koreański pop!

Na rosnącą popularność tego nowego gatunku wpływa to, że muzyka wpada w ucho, ale też odjechane teledyski, w których każdy szczegół dopracowany jest niemal do perfekcji. Począwszy od układu choreograficznego, aż po stylizacje członków zespołów,

Co wyróżnia styl k-pop?

  • Na pewno kolor. W tym nurcie, który zaczyna się od muzyki i teledysków, a następnie wyznacza trendy w Azji i dalej – liczy się nieprzeciętność, intensywność i kontrasty. Fan K-popu za punkt honoru bierze sobie posiadanie kolorowego swetra!
  • Gwiazdy k-popu uwielbiają nadruki. T-shirty, bluzki typu longsleeve, wzorzyste koszule, a nawet spodnie – koniecznie muszą wyróżniać się wyrazistym printem.
  • Każdy k-poper musi być otwarty na mieszanie stylów. Tak jak koreański pop zawiera w sobie różne gatunki muzyczne, tak i styl ubierania w tym nurcie nie jest oczywisty. Inspirowany Stanami, a jednocześnie anime. Totalny mix.
  • Atutem ikon stylu K-pop są oczywiście akcesoria. Wśród nich prym wiedzie męska biżuteria.
Jak ubiera się k-poper?

Najpopularniejsze koreańskie bandy męskie (bo damskie też jak najbardziej funkcjonują) to Big Bang, SHINee, Exo i BTS. Zobaczcie jak prezentowały się chłopaki z BTS w jednym z najnowszych klipów…

  • Podstawą stylizacji są tutaj dopasowane jeansy. Powycierane i z dziurami. Koszule jeansowe i katany z naszywkami też się wyróżniają.
  • Odznaczają się wspomniane już kolorowe, wzorzyste sweterki, a także błyszczące bluzy i kurtki.
  • Widać silne inspiracje amerykańskim stylem college, gdzie prym wiodą bluzy besjbolówki i inne ubrania z numerycznymi nadrukami, przypominającymi odzież zawodników różnych dyscyplin sportowych, uprawianych przez studentów na uczelniach.
  • Ciuchy sportowe mocno mieszają się z rzeczami casualowymi. Tank top i biała koszula męska, spodnie dresowe i longsleeve polo, T-shirt z printem i marynarka.

Totalny misz masz, ale odważnie, na luzie i naprawdę cool!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel