Brzydkie świąteczne swetry, w których będzie ci do twarzy w grudniu!

2019-12-04
Brzydkie świąteczne swetry, w których będzie ci do twarzy w grudniu!

Spotykania się z dawno niewidzianymi znajomymi, z członkami rodziny, którzy mieszkają daleko, nadrabianie zaległości z kumplami przy piwie. Jest to też okres sympatycznych przyjęć w biurze i wigilii firmowych. Idealna pora na to, by zwolnić, złapać dystans. By trochę się przebrać, a nie tylko ubrać i odzwierciedlić swoją radość oraz dobrą energię poprzez niebanalny strój. Jest zatem wiele okazji, by założyć świąteczne swetry!

Jeśli jednak twój styl jest jak spod igły, pracujesz na niego okrągłych 11 miesięcy w roku i nie chcesz niweczyć swych starań bożonarodzeniowym swetrem z doczepionym, czerwonym nosem Rudolfa – nie rób tego! Stylizację w klimacie świąt możesz stworzyć łącząc męskie spodnie wizytowe i teksturowany sweter z delikatnym nadrukiem (np. w gwiazdki czy w płatki śniegu). Wzorzysty sweter sprawdzi się nie tylko w pobliżu choinki, ale i w okresie całej zimy. I będzie można użyć go więcej niż jeden raz, bez wstydu!

Przeczytaj też tekst: „Wigilia firmowa. Co na siebie włożyć?”.

Ale, ale – szczytem modowego wyrafinowania w grudniu, a szczególnie w czasie towarzyskich spotkań są oczywiście brzydkie, świąteczne swetry (z ang. ugly christmas sweaters). Im bardziej świecące, błyszczące, niedorzeczne – tym lepiej!

Brzydkie świąteczne swetry! Skąd się wzięła na nie moda?

świąteczny sweter
Brzydki świąteczny sweter. Czemu nie?

Zielone, czerwone, w choinki, w bombki i bałwany. Maksymalnie infantylne. Im bardziej tandetne, im więcej w nich blichtru, reniferów, Mikołajków i świątecznych dekoracji… tym lepiej!

W latach 80-tych „jingle bell sweaters” nosili telewizyjni prezenterzy amerykańscy i brytyjscy, pokazywano je w serialach komediowych (np. w „Bill Cosby Show”).

Ale wystarczy cofnąć się pamięcią do tamtych czasów, by przypomnieć sobie, że w Polsce paskudne swetry ze Stadionu Narodowego królowały przez okrągły rok i śmiało można nazwać je pierwowzorami tych, które obecnie są w trendach, zapewniając szydzącym z przeszłości millenialsom (i nie tylko) kontrolowany obciach.

Moda na nie rozpoczęła się od żartów i z dystansu do stylówek sprzed millenium, ale dziś zabawne i brzydkie swetry świąteczne stanowią już nową, bożonarodzeniową tradycję.

Na świecie organizowanych jest mnóstwo imprez pod szyldem brzydkiego świątecznego swetra. Jest to też nieodzowny element outfitu podczas świątecznych spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których dawniej był atrybutem, a dziś… ikoną ironii! I to jest przecież fajne!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel