9 męskich ubrań, które wprost ociekają testosteronem!

2018-01-25
9 męskich ubrań, które wprost ociekają testosteronem!

I nie chodzi tu o kultowych designerów płci męskiej, którzy odpowiadali za kreacje tworzone na wybiegi. Chodzi o to, że mnóstwo męskich ubrań, bez których trudno byłoby się dziś obejść i które uważane są za ponadczasowe i wręcz kultowe – było inspirowanych potrzebami facetów i ich siłą napędową, kierującą do takich, a nie innych działań!

Męska kurtka pilotka – jeden z modowych symboli męskości_Denley.pl
9 męskich ubrań, które ociekają testosteronem!
  1. Tank Top! Element męskiej odzieży, o bardzo starym rodowodzie! Najprawdopodobniej używali ich już starożytni Rzymianie, a najpewniej rycerze średniowieczni i od 19-go wieku sportowcy! Później zaczęli z nich korzystać również żołnierze i wszystkie te grupy stawiały na koszulki, które „wyewoluowały” z bielizny – ze względów praktycznych. Facetów w zbrojach chroniły przed otarciami, innych ogrzewały jako jedna z warstw, były też wygodne. Dziś bawełniana koszula bez rękawów to fragment męskiej garderoby, bez którego nie obędzie się żaden facet stawiający na codzienny komfort i aktywny styl życia. Jest nie tylko funkcjonalny, ale również pełen męskiego seksapilu.
  2. Kurtka bomberka – choć współcześnie popularna zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn – to wiadomo, że jej pierwowzór został stworzony z myślą o pilotach i załogach bombowców! Nieprzejednanych facetów, którzy potrzebowali lekkich, ciepłych i wygodnych okryć wierzchnich, dzięki którym mogli lepiej skupić się na swojej misji. Ten model kurtki dodaje mężczyźnie objętości w barkach i silnego, zdecydowanego looku!
  3. Bojówki – kolejny komponent męskiej odzieży, o militarnych korzeniach. Powstały jako element uniformu sił zbrojnych. Dla facetów, którzy musieli mieć mundur dobrej jakości, wytrzymały i funkcjonalny, z kieszeniami mieszczącymi część niezbędnego ekwipunku. Później spodnie cargo w kolorach ziemi lub moro – zaadaptowali na swoje potrzeby pasjonaci z zamiłowaniem do łowiectwa i innych typowo męskich czynności, realizowanych na łonie natury. Uwielbiają je faceci, którzy nie obawiają się zrobić czegoś własnymi rękoma, albo wziąć udział w jakimś biegu z przeszkodami po lesie.
  4. Bluza Hoodie – kultowa w modzie streetwear. Jej początki zaczęły się od kapturów noszonych przez zakonników w odległych czasach, chroniących ich przed warunkami atmosferycznymi (a więc praktycznie i funkcjonalnie!), nadając im jednocześnie nieco posępnego, zatrważającego wyglądu. Nomen – omen – ten trend pokutował jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, gdzie bluzy z kapturem kojarzono z groźną gangsterką. Jednak faktem jest, że na masową skalę rozpropagowali je właśnie amerykańscy raperzy. Współcześni twardziele, którzy kryli swoje mroczne tajemnice i występki za stylizacjami z obszernymi hoodies.
  5. Męska kamizelka pikowana. Praktyczny bezrękawnik, który powstał na potrzeby myśliwych, jeźdźców, wędkarzy angielskich, których kamizelka miała chronić przed skutkami mglistej, wilgotnej, przenikliwej i nieprzyjemnej aury.
  6. Chinosy – dziś królowie casualu, dawniej podstawowy element ubioru żołnierza, odbywającego służbę w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie przy wysokim upale trzeba było wyglądać profesjonalnie, maskować się na polu bitwy i przy tym czuć wygodnie.
  7. Koszulki polo – jedne z nielicznych w modzie męskiej, które nie powstały z powodu potrzeb militarnych, a dla sportowców. Tenisistom, a później też przedstawicielom innych elitarnych sportów popularnych na początku 20-go wieku, miały zapewnić wygodę, swobodę ruchów i cyrkulację powietrza. Męski T-shirt polo zapoczątkował nie tylko nowe trendy w modzie codziennej różnych subkultur, ale też przyczynił się do rozwoju nurtu, w którym rozpoczęto projektowanie profesjonalnej odzieży do uprawia wszelkich sportów. To prawdziwy prekursor i kamień milowy w tej kategorii.
  8. Kurtka pilotka – nieśmiertelny klasyk i starsza siostra wspomnianej wyżej bomber jacket. Ona również latała żelaznymi ptakami o nieprzeciętnej sile rażenia, a sama do dziś robi wrażenie. To model kurtki o bogatej historii, bardzo męski i o mocnym charakterze!
  9. Jeansy. Na czyje potrzeby stworzono rewolucyjne, najpopularniejsze spodnie świata czyli denimy? Oczywiście na potrzeby mężczyzn! Tytanów, którzy w trudnych warunkach poszukiwali złota i potrzebowali do tego odpowiedniego outfitu. W tym spodni, które będą wytrzymałe i odporne na przetarcia. Mocnych jak oni, ale również górnicy, kowboje i inni silni faceci. A potem spodnie jeansowe chcieli mieć już wszyscy…

Czy ktoś ma wątpliwości, że kolebka mody tkwi gdzieś wśród męskich ubrań, wymyślonych na męskie potrzeby? Bo powyższa „dziewiątka” to tylko kilka przykładów

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel