5 męskich błędów modowych

5 MĘSKICH BŁĘDÓW MODOWYCH

UWAGA. UWAGA

„Zbrodnie przeciwko męskiej modzie karane są pozbawieniem uwagi ze strony kobiet, ośmieszeniem oraz wpadkami towarzyskimi”.

Nie będziemy pisać o białych skarpetkach zakładanych na sandały. Weźmiemy pod lupę mniej oczywiste kiksy, gafy i pomyłki.

Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź 5 męskich błędów modowych.

Koniecznie podziel się tym artykułem na Facebooku, aby ustrzec znajomych przed popełnieniem przestępstwa przeciwko stylowi.

Wrzucam artykuł na FB

TOPOWE BŁĘDY MODOWE POPEŁNIANE PRZEZ MĘŻCZYZN

czywiście błędy modowe popełniamy wszyscy. Na szczęście istnieje antidotum – to ogólne zasady, które pozwalają szybko wyeliminować poważne usterki!

Tych kilka prostych reguł ma kluczowe znaczenie dla naszego wizerunku i pewności siebie. Co więcej, modowe abecadło pozwala poprawić wizualnie całokształt sylwetki i harmonię ubioru.

Przejdźmy do konkretów.

Czas przedstawić 5 modowych grzechów głównych popełnianych przez mężczyzn!

BŁĄD NR 1: PLAMY NA STYLU

Oczywista (nie)oczywistość?

Nie chodzi tylko o bardziej, czy mniej widoczne plamy, czy brak świeżości samych ubrań, ale także o niewyprasowaną koszulę, czy ubłocone buty. Te błędy modowe są bezpośrednio związane ze stylem, ponieważ nawet jeśli Twój outfit jest bez zarzutu, to deficyty czystości dyskwalifikują każdy strój i oznaczają ujemne punkty do wizerunku!

Warto pamiętać także, aby nie wypychać kieszeni marynarki i zrezygnować z wkładania grubego portfela do tylnej kieszeni. Te dwa błędy modowe sprawiają, że wygląd jest po prostu niechlujny.

 • Brudne buty

 • Plamy na ubraniach

 • Pognieciona koszula

 • Wypchane kieszenie marynarki

 • Gruby portfel w tylnej kieszeni spodni

BŁĄD NR 2: ZA DUŻE LUB ZA MAŁE UBRANIA

Idealnie NIEdopasowane!

Za długie spodnie lub rękawy marynarki sprawiają wrażenie, że pożyczyłeś garnitur od starszego brata. Co gorsze, Twoje nogi i ręce optycznie wyglądają na krótsze, a to już gwarancja wpadki, która wzbudza śmiech i nadaje się do memów.

Pamiętaj także, że na bardzo dopasowaną koszulkę można sobie pozwolić, jeśli przekąski nie wyszły nam bokiem. Krótko mówiąc, jeśli masz nawet lekką nadwagę, lepiej zrezygnować z opiętego T-shirtu. Niezależnie od typu naszej sylwetki za małe bluzy, czy swetry także zapewniają groteskowy wygląd!

 • Niedopasowany garnitur

 • Zbyt długie/krótkie nogawki

 • Zbyt długie/krótkie rękawy

 • Za ciasne / zbyt obcisłe ubrania

 • Niewłaściwa długość krawata

BŁĄD NR 3: ZA DUŻO WZORÓW, KOLORÓW I DODATKÓW

Mniej znaczy więcej!

Marynarka w kratę, koszula w paski, krawat we zwory geometryczne i spodnie z modnymi przetarciami. A wszystko w kolorach, które ostro się gryzą, a każdy z nich chce wyjść na pierwszy plan. To oczywiście skrajny przypadek, choć zestawianie kratki i pasków to dość często popełniany błąd modowy. Kolejny to zbyt wiele dodatków: zegarek, pierścionek, bransoletka, wisiorek, szelki, ciemne okulary – i wszystko na raz. Warto pamiętać, że także w przypadku dodatków warto postawić na jakość, a nie ilość!

 • Źle zestawione wzory

 • Kolory, które się gryzą

 • Zbyt dużo dodatków

BŁĄD NR 4: WYSOKIE SKARPETKI DO NISKICH BUTÓW

Po prostu NIE!

Do niskich butów, takich jak mokasyny nie wolno zakładać skarpetek, które są widoczne. Im są dłuższe, tym śmieszniej wyglądają. Jeśli nosisz loafersy, to koniecznie zainwestuj w stopki!

A jeśli mowa o skarpetkach, to warto wspomnieć o nich w kontekście spodni wizytowych lub garnituru. Klasyczne zasady męskiego stylu mówią o tym, aby były na tyle długie, aby siedząc lub zakładają nogę na nogę nie było widać łydki.

BŁĄD NR 5: KRAWAT I ROZPIĘTY PIERWSZY GUZIK KOSZULI

Nonszalancka groteska!

Rozpięty pierwszy przy szyi guzik koszuli – jak najbardziej! Oczywiście w sytuacji, gdy Dress Code umożliwia Ci nieco bardziej casualową stylistykę. Lecz gdy masz na sobie krawat, to nie wolno rozpinać guzika – nawet, gdy jest bardzo gorąco. Ten modowy błąd sprawia, że zamiast stylowego luzu „zyskujesz” jedynie śmieszny wygląd! Jeśli koniecznie chcemy rozpiąć guzik, to po prostu trzeba zdjąć krawat. Proste!

INNI PRZECZYTALI TAKŻE:

pixel