Zrób to i bądź FIT! 8 porad!

2016-06-02
Zrób to i bądź FIT! 8 porad!

1 RUTYNIE JUŻ PODZIĘKUJEMY!

Ty zarzynasz się na siłce, a Twoje ciało nic sobie z tego nie robi i jest jak było? Widocznie przyzwyczaiło się do stale powtarzanych ćwiczeń. Zmieniaj nawyki co jakiś czas i mieszaj treningi. Raz cardio, raz siłowy. Możesz też zmieniać tempo podczas treningu interwałowego – wyjdzie Ci to na zdrowie!

Sexy athletic woman2 ZADBAJ O DODATKOWĄ MOTYWACJĘ

Każdemu może zdarzyć się spadek motywacji niezbędnej dla utrzymania kondycji i diety! Nie musisz od razu modlić się o jej powrót u Buddy i palić świeczek.

Rozpocznij trening z kumplem. Najlepiej gdybyś wybrał sobie kompana w lepszej formie niż Ty sam jesteś. Będziesz wtedy działał jeszcze ciężej by uzyskać większy poziom zaawansowania i osiągnąć cele. A jeszcze lepiej jak zabierzesz ze sobą na trening super laskę. Z pewnością nie będziesz chciał pozostać w tyle

Każdy plan fitness może stracić swój urok. Zrób to na co zawsze miałeś ochotę, ale brakowało Ci czasu. Zrelaksuj się na łódce, wykup pakiet lekcji w golfa. Podejmij inną aktywność niż na co dzień.

 

3 NIE SABOTUJ DIETY – CZYTAJ ETYKIETY

Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko „light” czy „fit” to samo zdrowie. Zwracaj uwagę na to co jesz, szczególnie, gdy sięgasz po pozornie zdrowe produkty jak batony proteinowe, płatki, jogurty i inne przetwory mleczne, itd. Mogą one zawierać cukier, Żywność „light” ma często ograniczoną zawartość jakiegoś składnika na rzecz innego. Np. mniej cukru za to więcej tłuszczy. Unikaj produktów przetworzonych, zawierających E-dodatki i inne kwiatki. Jeżeli nie masz do tego głowy – zainstaluj aplikację, która sprawdzi za Ciebie opisy zawartości.

4 GOTUJ PROSTO I ZDROWO

Zamień zwykłą patelnię na beztłuszczową. Nawet jeśli poraża Cię jej cena – pamiętaj, że wkrótce sporo zaoszczędzisz na zakupie ślizgaczy do smażenia, a jeszcze więcej zyskasz na własnym zdrowiu. Piecz, grilluj, gotuj na parze. Tłuszcze zamień na dobre – zamiast masła wybierz olej rzepakowy czy oliwę z oliwek, zamiast soli i miksu przypraw – używaj ziół. Chcesz dowiedzieć się więcej o prostej i zdrowej diecie? – Czytaj TUTAJ.

5 USKUTECZNIAJ TRENING SIŁOWY

I nigdy z niego nie rezygnuj. Jest on podstawą każdego planu fitness. Buduje mięśnie, spala kalorie. Nie trzeba podnosić ciężarów czy spędzać wielu godzin na siłce. Sporo ćwiczeń jesteś w stanie zrobić zawsze i wszędzie. Pompki, przysiady… chyba znasz, nie?

6 I CARDIO

young athletic legs with sharp scarf muscles of runner sport man climbing up city stairs jogging and running in urban training workoutPracuj nad kondychą, pal kalorie. Najlepsza i najprostsza metoda? Oczywiście bieganie! Jeśli jesteś początkujący – zacznij od treningu interwałowego – trochę marszu, trochę truchtu, a potem to już pójdzie! Możesz też wykonywać codzienne czynności z korzyścią dla siebie. Wybieraj schody zamiast windy, spacer zamiast samochodu, itd.

Chcesz wiedzieć więcej o łączeniu treningu siłowego z cardio dla osiągnięcia szybkich efektów? Przeczytaj TEN tekst i „złap formę”.

7 NIECH CIĘ DIETA NIE ZNUDZI

Bo poziom motywacji do dbania o nią spadnie Ci na pewno, nie wspominając już o grożącym Ci niedoborze konkretnych witamin, składników mineralnych czy spadku poziomu energii. Eksperymentuj, próbuj nowych smaków, jadaj zdrowo – za to ciekawie.

8 ZWRACAJ UWAGĘ NA ROZMIARY

Jedz 5 zbilansowanych posiłków dziennie, a zapewne nie będziesz chodził głodny. Jeśli jednak dopadnie Cię wilczy apetyt – powstrzymaj się za wszelką cenę i rzucaj się na jedzenie jak lew na antylopę. Używaj niezbyt dużych talerzy. Nie szalej z wielkością porcji. Zawsze kończ jedzenie z lekkim niedosytem. 20 minut później okaże się, że jesteś najedzony.

Niech power będzie z Tobą!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
pixel