Złoci chłopcy: galeria najlepiej zarabiających piłkarzy

2017-02-23
Złoci chłopcy: galeria najlepiej zarabiających piłkarzy

Pod koniec grudnia 2016 roku powstała zaktualizowana lista światowych piłkarzy, którzy zarabiają najwięcej. Kto znajduje się w czołówce, a kto spadł kilka pozycji w dół?

9. miejsce: Ezequiel Lavezzi (Hebei China Fortune) – 270 tysięcy funtów tygodniowo.
Wcześniej Lavezzi grał we francuskim klubie Paris Saint Germain, ale w lutym ubiegłego roku doszło do transferu. I tak, z paryskiego boiska, Argentyńczyk trafił do Chin. Jak się okazało, zmiana była niezwykle korzystna finansowo dla piłkarza. 270 tysięcy funtów tygodniowo to pensja, o której większość ludzi może tylko pomarzyć.

8. miejsce: Paul Pogba (Manchester United) oraz Graziano Pelle (Shandong Luneng) – 290 tysięcy funtów tygodniowo.
Obaj piłkarze zajmują ex aequo 8. miejsce (dlatego w rankingu nie wymienia się 9. miejsca ). Niektórzy twierdzą, że Pelle wybrał się na sportową emeryturę do chińskiej drużyny, podczas gdy Pogba gra w angielskim klubie o światowej randze. Obaj panowie zarabiają dokładnie tyle samo.

7. miejsce: Neymar (FC Barcelona) – 305 tysięcy funtów tygodniowo.
Ten 24-letni Brazylijczyk wystąpił już 75 razy na murawie w barwach hiszpańskiego klubu i tym samym jest rekordzistą, również pod względem ilości strzelonym bramek. Nic więc dziwnego, że zarabia 305 tysięcy funtów miesięcznie, a specjaliści z branży sportowej twierdzą, że na tej kwocie zawodnik na pewno się nie zatrzyma.

6. miejsce: Hulk (Szanghaj SIPG) – 320 tysięcy funtów tygodniowo.
To kolejny zawodnik, który gra w Chinach i to właśnie tam zarabia majątek. I choć jak dotąd nie może pochwalić nie oszałamiającymi osiągnięciami sportowymi w Azji (8 meczów i 4 gole), to jego tygodniowa pensja w przeliczeniu na rok daje aż 15 milionów funtów.

5. miejsce: Lionel Messi (FC Barcelona) – 336 tysięcy funtów tygodniowo.
Messi zaliczany jest do grona najlepszych piłkarzy na świecie. Mimo tego, obecnie zajmuje piątą pozycję na liście najlepiej zarabiających gwiazd futbolu, ale nie na długo – wkrótce piłkarz ma podpisać nowy kontrakt, który pozwoli mu zarabiać znacznie więcej niż 336 tysięcy funtów tygodniowo.

4. miejsce: Gareth Bale (Real Madryt) – 350 tysięcy funtów tygodniowo.
Piłkarz ma zagwarantowaną pensję w tej wysokości aż do 2022 roku. Dzięki takiemu kontaktowi, jak dotąd Bale jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii brytyjskiego futbolu.

3. miejsce: Cristiano Ronaldo (Real Madryt) – 365 tysięcy funtów tygodniowo.
Ronaldo to niekwestionowany król futbolu, nie tylko ze względu na przynależność do królewskiej drużyny – Realu Madryt. Nowy kontrakt pozwala mu obecnie zarabiać 365 tysięcy funtów tygodniowo, co rocznie daje niebagatelną sumę 17,5 miliona funtów. Portugalczyk może mieć pewność takich zarobków aż do 2021 roku.

2. miejsce: Oscar (Szanghaj SIPG) – 400 tysięcy funtów tygodniowo.
Ten zaledwie 25-letni zawodnik już znajduje się w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy na całym świecie. Zarabianie milionów umożliwia mu gra w chińskim klubie, gdzie otrzymuje aż 400 tysięcy funtów tygodniowo! Za takie pieniądze co tydzień można zmieniać mieszkanie, kupować nowe auto i bawić się bez ograniczeń.

1. miejsce: Carlos Tevez (Shanghai Shenhua) – 615 tysięcy funtów tygodniowo.
Absolutnym zwycięzcą w rankingu najlepiej zarabiających piłkarzy został Carlos Tevez, który wyprzedził nawet Messiego i Ronaldo, a pomiędzy nim a Oscarem będącym na drugim miejscu jest znaczna różnica w zarobkach. Ten zaledwie 32-letni zawodnik z Argentyny każdego dnia kasuje na swoim koncie 88 tysięcy funtów, co daje niewyobrażalną sumę aż 3,6 tysięcy funtów na godzinę! Chyba mało kto jest w stanie wyobrazić sobie taką stawkę godzinową i mieć pomysły, na co można wydawać te pieniądze.

Oprócz zarobków, jakie piłkarze mają zagwarantowane dzięki kontraktom podpisanym ze swoimi drużynami, największe gwiazdy futbolu zdobywają pieniądze również w inny sposób. Milionowe kontrakty reklamowe, trafne inwestycje czy smykałka do interesu pozwalają piłkarzom zarabiać kolejne miliony.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel