Zimowy arsenał, czyli ubrania na narty!

2020-01-17
Zimowy arsenał, czyli ubrania na narty!

Pierwszy raz wybierasz się do ośrodka sportów zimowych? Sprawdź, jakie ubrania na narty lub na deskę będą ci potrzebne!? Przemyślana „stylizacja” sprawi, że będzie ci wygodnie i ciepło, a ze stoku nie wrócisz z przeziębieniem! Za to z najlepszymi wspomnieniami! 

Ubrania na narty! Co jest potrzebne?

ubrania na narty, polar
Polar Denley.pl

Przede wszystkim przyda ci się specjalistyczna odzież funkcjonalna. Choć ubrania na narty i snowboard ulegają trendom i z roku na rok są coraz bardziej pomysłowe, interesujące kolorystycznie – to tutaj liczy się przede wszystkim komfort. A zatem: izolacja cieplna, wodoodporność i oddychalność. Sprawdźmy więc – co będzie ci potrzebne?

  1. Bielizna termoaktywna, czyli pierwsza warstwa na narty! Jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz (transportowanie) i zapewnienie ciału właściwej termoregulacji.
  2. Warstwa docieplająca tzw. druga warstwa na narty. Jej najważniejszą funkcją jest utrzymanie optymalnej temperatury ciała (magazynowanie ciepła przezeń wytworzonego). Musi wyróżniać się właściwościami izolacyjnymi, a jednocześnie również zapewniać odprowadzanie wilgoci do następnej warstwy odzieży. Najczęściej jest to lekki poliestrowy polar, bluza bawełniana lub sweter z wełny Marino. W wyjątkowo niskich temperaturach można stosować więcej niż jedną warstwę docieplającą.
  3. Warstwa wierzchnia – są to spodnie narciarskie i kurtka narciarska / snowboardowa, a także akcesoria chroniące przed wymagającymi warunkami atmosferycznymi (rękawice narciarskie, skarpety docieplające, kamizelka wiatroszczelna, kask).
kurtka narciarska
Kurtka narciarska Denley.pl

Jaka powinna być kurtka narciarska?

  • Wodoodporna i oddychająca. Koniecznie – z membraną!
  • Powinna być wyposażona w zamki wentylacyjne pod pachami.
  • Powinna mieć obszerny kaptur, który w razie potrzeby można założyć na kask. Najlepiej, gdy będzie on odpinany.
  • Idealnie, jeśli będzie wyposażona w dopinany fartuch przeciwśnieżny (pas śniegowy).
  • Przydadzą się również funkcjonalne kieszenie.
  • Funkcjonalność kurtki dopełnią ściągacze na rękawach, mankietach i praktyczna stójka.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel