Zapunktuj stylem na maturze!

2020-01-30
Zapunktuj stylem na maturze!

https://www.youtube.com/watch?v=EEsbyPWTshE

Zastanawiasz się, w co się ubrać na maturę? Ubierz się modnie, ale przede wszystkim według ogólnie obowiązujących zasad dress codu czyli najprościej rzecz ujmując – na galowo. Tym razem nie zgrywaj hipstera i nie zakładaj do garnituru trampek z kolorowymi sznurowkami. Komisja egzaminacyjna, szczególnie na egzaminach ustnych, mogłaby poczuć się zlekceważona. Jak Cię widzą tak Cię piszą – w tym przypadku ta nie do końca sprawiedliwa zasada może zaważyć na Twojej ocenie. Skromny i schludny strój z pewnością sprawią, że zapunktujesz u swoich belfrów!

IMG_4941_denley_AA w co się ubrać by zapunktować stylem?

Jeśli chodzi o kolorystykę – zdecydowanie trzymaj się czarnego, granatowego, bieli i ewentualnie szarości. Zadasz szyku jeśli postawisz na klasykę. Najlepszym wzorem do naśladowania jest sztandarowy outfit – biała koszula, a do tego garnitur lub marynarka i spodnie materiałowe. Ważne jednak żeby było Ci wygodnie. Egzaminy trwają godzinami i w tym czasie powinieneś skupić się na tym, co najistotniejsze – prezentacją swojej szerokiej wiedzy. Dlatego powinieneś czuć się komfortowo!

Wygodna wersja maturalnej stylówy to dopasowane do sylwetki chinosy i dobrze skrojona, elegancka marynarka. Oczywiście do tego baza – taliowana koszula z długim rękawem. Choć biała jest najbardziej szykowna, to przy odpowiednim dobraniu pozostałych elementów garderoby, możesz też ubrać na maturę szarą lub błękitną. Koszula powinna być włożona w spodnie, a cała stylizacja zaakcentowana skórzanym paskiem.

Panuje zasada, że koszule i krawaty dobieramy pod kolor marynarek i garniturów. Jeśli już o krawatach mowa – najmodniejszy w ostatnich latach model jest wąski i gładki – tzw. śledź. Gdy jednak lubisz ekstrawagancję – możesz też wybrać muchę. Możesz sobie pozwolić na jeden wyrazisty akcent w całym looku. Klasy i powagi nada Ci np. stylowy zegarek (Czytaj też: 6 powodów by nosić zegarek).

Tymczasem posyłam Ci konkretnego, wirtualnego kopniaka na szczęście. Idź i powal szacowną komisję nie tylko swoją wiedzą, ale i perfekcyjnym stylem. Postaw kropkę nad „i”! Trzymam kciuki!

 

[adrotate banner=”37″]

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel