Zamień kurtkę na kamizelkę!

2020-01-30
Zamień kurtkę na kamizelkę!

Męskie kamizelki! Powstały na potrzeby myśliwych polujących na afrykańskich sawannach, są kojarzone również z europejskimi łowcami – głownie z Wielkiej Brytanii. To właśnie tam, Karol II oficjalnie wprowadził na salony zwyczaj ich noszenia! Wykorzystywano je również w czasie polowań.

Granatowa kamizelka idealna do jeansów – Denley.pl

Sprawdzają się jednak nie tylko w pałacach czy naturalnym środowisku, ale też w miastach. Modne na ulicach małych miejscowości i dużych metropolii – amerykańskich i europejskich: angielskich, włoskich i polskich!

Kojarzone współcześnie głównie ze stylem sportowym – przeniknęły również do casualu. Stanowią idealne okrycie wierzchnie – szczególnie wiosną i jesienią, ale też w chłodniejsze letnie dni. Obecnie ich główną zaletą nie są kieszenie, do których polujący na zwierzynę czy ryby mężczyźni mogą powkładać wszelkie niezbędniki. Cechuje je praktyczność, ale też komfort noszenia. Kamizelki męskie są lekkie, ciepłe i w dodatku łatwo je spakować – bez konieczności późniejszego prasowania.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest męska kamizelka puchowa. Ten pikowany bezrękawnik może być noszony zarówno w formie sportowej jak i nieco bardziej formalnej. Modni mężczyźni zestawiają męskie kamizelki ocieplane typu husky ze swetrami, a nawet z marynarkami! Jest to szczególnie charakterystyczne dla włoskiego stylu, gdzie faceci mają dużą odwagę modową.

Czarna kamizelka męska bez kaptura Denley.pl

Kamizelki męskie sportowe są kolei domeną polskich mężczyzn. Tego rodzaju bezrękawnik z kapturem lub bez – to element garderoby, którego nie może zabraknąć w żadnej szafie! Idealny zarówno wtedy, gdy spędza się aktywny czas na świeżym powietrzu jak i wówczas, gdy zależy nam na tym by osiągnąć typowo streetowy image. Kamizelka świetnie wygląda, gdy jest zakładana na bluzy, zestawiona z bojówkami, jeansami czy joggerami. Taką stylizację warto odpowiednio wykończyć! Sprawdzi się tutaj niebanalna czapka z daszkiem i najmodniejsze sneakersy.

Pamiętaj! Nie zakładaj kamizelki na gołe ciało, a już szczególnie wtedy, gdy zapomniałeś spędzić zimy na siłowni. Męska kamizelka sportowa to odzież wierzchnia zastępująca kurtkę. Doskonała na okres przejściowy czy do zarzucenia zawsze wtedy, gdy ciągnie Ci po plecach. Albo, gdy mama Cię strofuje żebyś zasłonił nerki I niech tak pozostanie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel