Wystylizuj się na Nerda!

2017-04-04
Wystylizuj się na Nerda!

Nerd – fajny gość, którego pasje nie zawsze są rozumiane przez innych, czasem wyśmiewane. Osoba, która dzięki swojej zajawce na naukę i technologię – osiąga sukcesy. Nie ma atletycznej sylwetki, ubiera się w specyficzny sposób, za to cechuje się wyjątkową inteligencją i sprytem. Oustsider. Słowo „nerd” po raz pierwszy użyte zostało w 1950 roku, przez dr Seussa, w książce dla dzieci pt. „If I Ran the Zoo”.

Znane osoby, które uchodzą za nerdów to m. in. Woody Allen, Steven Spielberg, Bill Gates. To, że wielkie rewolucje nie wymagają pięknych i reprezentatywnych osób, a po prostu nerdów, potwierdziają też inni ludzie, którzy dziś, dzięki swoim osiągom są ikonami: Tarantino, King, Hawkins, Moby czy nawet Zuckenberg. Subkultura „specyficznych”, która ukradkiem wpadła do mainstreamu i inni chcą ją naśladować. Dziś wiele ludzi jest na swój sposób nerdami. To jest w modzie! Są to zarówno maniacy „Gwiezdnych Wojen”, Tolkiena, produkcji Pixar, jak i komputerowi geekowie kształtujący współczesną popkulturę.

Jak powinien wyglądać Nerd?

Stereotypowy nerd nosi kujonki czyli okulary w grubych oprawkach, które czasem są sklejone na środku taśmą. Gustuje w kamizelkach, kolorowych muszkach i szelkach. Jego szorty albo spodnie są zbyt krótkie, a do czarnych butów zakłada on białe skarpety nie widząc w tym niczego dziwnego. Nerdowie mają w nosie to, co o nich myślą inni. Oni wiedzą swoje i choć słowo „nerd” zawiera w sobie nieuzasadnione piętno – dobrze na tym wychodzą.

W modzie nerdowie stawiają na różnorodność i dziwactwa. Wyróżniają się z tłumu i się tego nie wstydzą, a ich pewna siebie postawa jest imponująca i inspiruje innych. Ich styl jest pełen indywidualizmu, ma wiele twarzy i kojarzy się z inteligencją. Można wyróżnić kilka trendów w ich sposobie ubierania, które cały czas są na topie.

Nerd uwielbia naukę, dlatego dużo czasu spędza w bibliotece.

Trendy modowe współczesnych nerdów:

  • Spodnie „powodzianki”, inaczej mówiąc – stylówka na tzw. wodę w piwnicy. Nie trzeba ich szukać w szafie młodszego brata. Wystarczy podwinąć spodnie metodą pinroll, o której więcej możecie przeczytać tutaj: Pinroll. Stylizacja z gołymi kostkami. Hit czy kit?
  • Jeansy slim.
  • Swetry i bluzy typu oversize. Luźne, sportowe, z kapturem. Noszone w pozornie niedbały sposób.
  • Koszule i inne ubrania w kratę.
  • Okulary w grubych oprawkach albo modele o mega designerskim charakterze.
  • Muchy, szelki, czapki, akcesoria w stylu vintage.
  • Odjechane dodatki np. w klimacie science-fiction albo związane z superbohaterami. Wszak nerdowie są super!
  • Klasyczne i charakterystyczne dla inteligentów połączenia: biała koszula, czarne szelki, okulary w grubych, ciemnych ramkach.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel