Wykoś konkurencję! Sprawdź, jak się ubrać na dożynki!

2018-07-21
Wykoś konkurencję! Sprawdź, jak się ubrać na dożynki!

Nie interesują cię sianokosy? Bawi Cię celebrowanie święta plonów? Błąd! Nawet jeśli nie masz nic wspólnego z rolnictwem, a w dzieciństwie nie jeździłeś do babci na wieś – choć raz w życiu powinieneś wziąć udział w wiejskiej imprezie z okazji zakończenia żniw! Największe święto rolników jest ukoronowaniem ich całorocznej pracy i okazją do naprawdę świetnej zabawy! I nie trudno się na nie dostać – odbywa się niemal w każdej gminie, a na pewno w powiecie!

Na festynie ludowym, który wieńczy obrządek dziękczynienia – zaszalejesz jak nigdzie indziej. Swojskie jedzenie i muzyka, mocny alkohol i piękne polskie dziewczyny rodem z teledysku Donatana i Cleo „My Słowianie” – to chyba wystarczające powody, by wybrać się na dożynki? A jeśli jesteś człowiekiem związanym z ziemią i sam ją uprawiasz – to już w ogóle punkt obowiązkowy!

W co się ubrać na dożynki?

Koszula jeansowa_Denley.pl

To zależy od twojej roli podczas święta plonów! Jeśli z jakiegoś powodu jesteś na nie zaproszony i znajdujesz się w gronie oficjeli – najbardziej odpowiednim strojem będzie oczywiście męski garnitur. Modne i stylowe modele zajdziesz w sklepie Denley.pl. Typowy strój ludowy obowiązuje wszystkich artystów występujących na scenie, a gdy jesteś rolnikiem czy po prostu uczestnikiem imprezy – ubierasz się jak chcesz!

Swój look możesz jednak sprecyzować i idealnie wpisać się w klimat wydarzenia. Świetnie będą wyglądać spodnie jeansowe o klasycznym kroju, w połączeniu z koszulą w kratę. Flanelową lub lżejszą, jeśli tego dnia jest gorąco. Taka stylizację możesz uzupełnić wyluzowanym, słomkowym, albo bardzo męskim, kowbojskim kapeluszem. Równie fajnie będzie wyglądać stylizacja jeansowa – total look lub z denimem w roli głównej. Od razu przywołuje to na na myśl ranczerów z Teksasu – spracowanych twardzieli w koszulach jeansowych i kowbojkach. Ci mniej stylowi, stawiający na wygodę – do spodni z jeansu wybierają klasyczny męski T-shirt, ale swój wizerunek uzupełniają wspominanym już kapeluszem – najbardziej charakterystycznym atrybutem facetów związanych z uprawianiem ziemi i pracą na gospodarce. Taki look idealnie pasuje na dożynki i co najważniejsze – dziewczyny za nim szaleją!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel