Wyjazd z dzieckiem pod namiot! Jak się przygotować?

2019-08-08
Wyjazd z dzieckiem pod namiot! Jak się przygotować?

Mamy połowę miesiąca, co oznacza, że wakacje, przynajmniej te szkolne – nieuchronnie zmierzają ku końcowi!

Warto jednak wykorzystać ostatnie letnie, beztroskie chwile i wybrać się z dzieciakami, choćby na weekend, pod namiot! Z pewnością będzie to dla nich największa frajda i niezapomniana przygoda, o której będą mogli pisać w zeszytach, w ramach wspomnień z wakacji!

Bezpieczne wakacje z dzieckiem w górach
Ciepła bluza w razie chłodu i na zimne noce – to podstawa!

Wyjazd z dzieckiem pod namiot!

To naprawdę świetna forma rodzinnego wypoczynku, która nie tylko uczy bezpośredniego obcowania z naturą, ale też sprawia, że między rodzicami, a dziećmi zawiązuje się silniejsza więź! Wszak nie co dzień wspólnie wykonuje się takie zadania, jak np. naciąganie linek! Kontakt z przyrodą, wspólne sprawy – to naprawdę budujące!

Jak się przygotować?

  • Największego figla w takich okolicznościach może oczywiście spłatać pogoda! Dlatego trzeba przygotować się na różne ewentualności, a przede wszystkim na to, że może być mokro i chłodno! Warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania dla dzieci i dla siebie! Noce potrafią być chłodne zawsze! Nasza rada? Dodatkowa bluza lub ciepły sweter, dresowe spodnie dla dziecka i grube skarpety!
  • A żeby nie dopadła Was nuda w czasie deszczu – planszówki i łamigłówki! Wybierając się z dzieckiem pod namiot trzeba przemyśleć „atrakcje”, które zapewnimy milusińskim w razie draki z aurą
  • Jak przy każdym wyjeździe – pamiętamy o formalnościach! Przyda się dodatkowe ubezpieczenie, dokumenty tożsamości i inne niezbędne papiery!
  • Mieszkanie pod namiotem to naprawdę specjalne okoliczności! A takie wymagają specjalnej oprawy! Trzeba mieć ze sobą wszystkie niezbędniki, które pozwolą przetrwać Porządny namiot, wygodny materac, ciepłe śpiwory to podstawa. Ale warto zabrać też ze sobą moskitierę, przedłużacz, latarki lub inne oświetlenie, dodatkowe akumulatorki, środki na owady, przenośne meble, itd. Właściwie to, czego będziecie potrzebować – w dużej mierze zależy od oferty pola namiotowego! Przed wyjazdem należy sprawdzić czego można się spodziewać i na jakie ewentualności warto się zabezpieczyć!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel