Wraz z modą na sportowy styl życia do łask wracają także… dresy

2019-12-06
Wraz z modą na sportowy styl życia do łask wracają także… dresy

Powinny się czymś wyróżniać, mogą wyrażać nasze wnętrze… Po okresie kryzysu dresy przeżywają prawdziwy modowy renesans.

Jeszcze dekadę temu dopadł je kryzys. Kojarzyły się głównie z mało modowymi środowiskami, takimi jak chuligani czy mafiosi. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że teraz z pełną mocą wracają i przeżywają prawdziwy renesans.

– To prawda, wraz z postępującą modą na sport i zdrowy styl życia, do łask wracają także dresy. Wszak wielu chce wyglądać dobrze i modnie zarówno na siłowni jak i stadionowej bieżni – potwierdza stylista w firmie Denley.pl Paweł Zabielski.

Bardzo modne ostatnio są także dresy w streetwearowym stylu

Jakimi zatem cechami powinien się charakteryzować modny dres? Na pierwszym miejscu oczywiście musi być wygodny, ale  nie tylko.

– Najlepiej byłoby, żeby czymś się wyróżniał. Albo jakimś printem, albo motywem przewodnim, na przykład moro, które są aktualnie na topie – wylicza Paweł Zabielski.

Stylista dodaje, że bardzo modne ostatnio są dresy w streetwearowym stylu. – W tym wypadku polecam spodnie z obniżonym krokiem oraz bluzę typu „bomberka” – poleca.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również dresy z… przesłaniem. Dlaczego? Bo dodatkowo mogą także wyrażać nasze wnętrze. O co chodzi?

– Modne są dresy z wizerunkiem albo chociażby imieniem i nazwiskiem jakiejś sportowej gwiazdy. Mike Tyson, Muhammad Ali czy inni… Ubierając taki dres nie tylko wyglądamy modnie, ale jednocześnie pokazujemy swoje zainteresowania – wyjaśnia Paweł Zabielski.

Modne są dresy z wizerunkiem albo chociażby imieniem i nazwiskiem jakiejś sportowej gwiazdy

Wiemy już zatem jakie dresy ubierać. Warto jednak wspomnieć też o tym, jakich unikać.

– Z tak zwanego kreszu – uśmiecha się Paweł Zabielski. – Zdecydowanie odeszły do lamusa. Źle się kojarzą i jeśli już jakoś trafią do naszej szafy, to lepiej niech w niej pozostaną.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel