Wigilia i święta. W co się ubrać?

2016-10-04
Wigilia i święta. W co się ubrać?

Nie ma jednak co przeginać w drugą stronę. Babcia Krysia i ciotka Józefina, które będą gościć na wielopokoleniowej wigilii, mogłyby poczuć się urażone lub zdegustowane gdybyś założył ulubione spodnie baggy z obniżonym krokiem…

Tego dnia jak i podczas kolejnych, trzeba mieć na uwadze nie tylko wygodę, ale jednocześnie styl i klasę. Elegancja w świątecznym wydaniu nie wymaga jednak trzymania się zestawu pod linijkę – koszula, krawat, garnitur – w szczególności, gdy uroczysta kolacja czy świąteczny obiad nie odbywają się w ekskluzywnej restauracji (wówczas garnitur jak najbardziej wskazany), a w swojskiej i kameralnej atmosferze. W mniej sztywnych okolicznościach – warto postawić na stonowane kolory. Konkretnym akcentem można natomiast nadać swojemu wizerunkowi pewnej awangardy. Wszak okazja wyjątkowa.

Nie popełnisz błędu, jeśli Twoja koszula będzie miała kontrastową stójkę, kolorowy guzik lub dziurkę przy guziku, a do kieszonki marynarki włożysz poszetkę nadającą wyglądowi wyrafinowania. <Więcej o poszetkach przeczytasz TUTAJ>. Wręcz przeciwnie. Będziesz wyglądać modnie i odpowiednio do okoliczności. Jasny T-shirt bez printu będzie świetnie współgrał z kontrastową, klimatyczną marynarką.

Spodnie na kant możesz bez obaw zamienić na ciemne chinosy, a jeśli wciąż będziesz mieć wątpliwości do stylizacji – pamiętaj, że nigdy nie zawiedzie Cię klasyka.

IMG_3872_denl

IMG_3840_denl

A co ze swetrami?

Wszystko zależy od tego – na ile swobody możesz sobie pozwolić? Jeśli spędzasz święta w górskiej chacie, przy kominku, lub w ciepłej, sielskiej, domowej atmosferze – koszula i odświętny sweter – sprawdzą się tam doskonale i spokojnie możesz taki zestaw ubrać w święta!

IMG_3890_denl

[adrotate banner=”15″]

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel