W świecie modelingu liczy się charakter i silna psychika

2019-12-06
W świecie modelingu liczy się charakter i silna psychika

Wielka kariera, życie w luksusie i same przyjemności – tak wiele młodych dziewcząt wyobraża sobie życie modelek. Rzeczywistość bywa jednak czasem dużo trudniejsza.

Programy typu „Top Model – zostań modelką” biją rekordy popularności. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tysiące polskich nastolatek marzą o najsłynniejszych wybiegach na całym świecie.

Młode Polki śnią o Paryżu, Tokio, Nowym Jorku czy Rzymie. Tajemnicą poliszynela jednak jest fakt, że świat modelingu wcale nie jest usłany różami. A wręcz przeciwnie, na młode dziewczęta czekają niezliczone trudności.

Ważną sprawą jest chociażby dbałość o wygląd skóry, twarzy

– To prawda, nie jest to łatwy świat – przyznaje w rozmowie z Denley News modelka Jagoda Judzińska. – Każdy, kto zdecyduje się w niego wkroczyć musi mieć świadomość wyrzeczeń. Choćby dotyczących ścisłej i restrykcyjnej diety. Tutaj nie ma „zmiłuj się”. Inną ważną sprawą jest chociażby dbałość o wygląd skóry, twarzy, nie można sobie pozwolić nawet na odrobinę odpuszczania.

Czy zatem w ogóle warto próbować swoich sił? Zdaniem Jagody: tak. Ale pod jednym warunkiem, trzeba mieć mocną psychikę i silny charakter.

– Trzeba próbować. Ale jednocześnie nastawić się na twardą walkę. Konkurencja jest ogromna. Po drodze wiele castingów może się nie udać. Nie wolno się załamywać – radzi młodszym koleżankom doświadczona już modelka.

Po drodze wiele castingów może się nie udać. Nie wolno się załamywać

Jagoda nie ukrywa, że jej bardzo pomógł występ w programie „Top Model”.

– To była przygoda mojego życia. Otworzyła mi wiele nowych drzwi do kariery. Poznałam świetnych ludzi i dlatego moje życie dalej toczy się właśnie tak, a nie inaczej – podsumowuje.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel