W co ubrać dziecko na sesję zdjęciową? Propozycje dla chłopców i dziewczynek!

2018-06-16
W co ubrać dziecko na sesję zdjęciową? Propozycje dla chłopców i dziewczynek!

Dzieci rosną szybko! Wszystkie etapy ich rozwoju i przygody dokumentujemy kadrami z codziennego życia, które mają ogromną wartość, ale w albumach i na ścianach lądują najczęściej te fotki, które są wykonane przez profesjonalnego fotografa. Dobre jakościowo, specjalne… Przygotowując maluchy i starszaki – rodzice często zastanawiają się – w co ubrać dziecko na sesję zdjęciową?

W co ubrać dziecko na sesję zdjęciową?

  • Oczywiście wszystko zależy od tego – jakiego rodzaju zdjęć oczekujemy. Czy umawiamy się na ich wykonanie w studio fotograficznym czy też w plenerze? A może będą to zdjęcia robione w przedszkolu lub szkole, albo ma to być rodzinna sesja zdjęciowa?
  • Ta ostatnia wymaga szczególnych przygotowań, bo nie tylko dziecko czy dzieci mają wyglądać fajnie, ale i pozostali członkowie rodziny. Wszyscy kojarzymy takie fotki, gdzie mama, tata, dziecko mają np. takie samie bluzki w paski i czarne spodnie, ale trend ten nie jest już w modzie. Bardziej sprawdza się jakiś kolor lub ton przewodni (np. jasny, biały, błękitny), ale ubrania każdego powinny być inne, dopasowane do charakteru i stylu danej osoby i w klasycznym tonie. Takie stylizacje są ponadczasowe i o wiele lepiej wpiszą się w klimat rodzinnego salonu, niż zdjęcia zupełnie oderwane od rzeczywistości i lifestylu danej familii.
  • Sesje szkolne i przedszkolne często mają narzuconą tematykę i rodzice otrzymują komunikat typu: „proszę ubrać dzieci na elegancko”. Nie zaszalejemy lecz nie do końca jest sens, by maluch męczył się przez pół dnia w czerwonej muszce pod szyją. Sama koszula chłopięca w drobny print w zupełności wystarczy, z kolei sukienka dla dziewczynki też zda egzamin. O ile fotograf spisze się na piątkę i tło nie będzie infantylne – zdjęcie będzie pamiątką na lata.
  • Najfajniejsze zdjęcia to te naturalne, na których uchwycone są emocje. Wymagają one zaangażowania fotografia, stworzenia odpowiedniej atmosfery i oczywiście… dobrego nastroju dziecka. Jak sprawić, by maluch podczas sesji czuł się swobodnie? Przede wszystkim potrzebne są tu wygodne dziecięce ubrania! Odpada ubranie galowe, w którym dziecko będzie czuło się „sztywno” i niekomfortowo. Jak w takiej sytuacji jeszcze się uśmiechać? Lepiej postawić na odzież dziecięcą, w której dziewczynka lub chłopiec będzie czuć się na luzie i dobrze przy tym bawić, a nie robić kwaśne miny z powodu złego samopoczucia. Klasyczne jeansy dla chłopca lub dziewczynki, a do tego jednokolorowy longsleeve albo T-shirt, który nie przysłoni osobowości dziecka krzykliwymi nadrukami w postaci z bajek to dobre rozwiązanie.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel