W co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego?

2019-08-23
W co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego?

Rozpoczęcie roku szkolnego to za każdym razem wielkie i emocjonujące wydarzenie! Już za kilka dni pierwszoklasiści dostąpią tego pierwszy raz, a starsze roczniki wezmą udział w uroczystości inaugurującej po raz kolejny! To już ostatni moment, by zaopatrzyć ucznia i uczennicę w odpowiedni strój galowy!

Bo trzeba zaznaczyć jasno, że powitanie nowego roku szkolnego to oficjalne, podniosłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu! A co za tym idzie? Otóż uczniowie winni ubrać się tego dnia stosownie do okoliczności. Wizytowe białe bluzki dla dziewczynek, a także koszule i marynarki chłopięce spiszą się tutaj w sam raz!

Rok szkolny 2019/2019.

Ten rok jest wyjątkowy. Nie rozpocznie się jak zwykle 1 września! Ten dzień wypada w niedzielę, dlatego uczniowie ruszą do szkół dopiero w poniedziałek 2 września. Z kolei zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało na 27 czerwca 2020 roku.

W co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego?

jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnegoJeśli chodzi o strój galowy to najbezpieczniej jest postawić na klasykę!

Dziewczynki bardzo dobrze wyglądać będą w białych bluzkach! Mogą to być białe bluzki z kołnierzykiem, zapinane na guziczki tudzież wkładane przez głowę. Z racji tego, że początek września ma być stosunkowo ciepły – można postawić na bluzeczkę z krótkim rękawem, a w razie ewentualnego chłodu – stylizację dopełnić eleganckim sweterkiem w granatowym kolorze. Jeśli chodzi o inne, stosowne kolory – może to być czerń, beż, szarości.

Z bluzkami dobrze będą korespondować proste, eleganckie spodnie albo spódniczka rozkloszowana, plisowania lub bardzo modna – tiulowa. Niektóre młode damy wolą jednak sukienki! I one doskonale sprawdzą się rozpoczęcie roku szkolnego! Grunt, by cechował je wizytowy styl, odpowiednia kolorystyka i skromność.

w co ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnegoBeżowe, błękitne, białe koszule dla chłopców to podstawa galowego outfitu! Uzupełnione o muszkę lub krawat sprawią, że uczeń będzie prezentować się na apelu wprost perfekcyjnie.

Do koszuli warto dobrać spodnie chino, a innym rozwiązaniem jest też postawienie na klasyczny, chłopięcy garnitur. Oczywiście o ile jest w zanadrzu, bo równie dobrze – chłopiec może założyć casualową marynarkę. Najmodniejsze modele nieco uciekają od schematów i na łokciach mają naszyte charakterystyczne łaty. Z kolei marynarkę można też wymienić na stonowany cardigan.

Jeśli dzień ma być upalny – długie spodnie chłopięce można zamienić na stylowe szorty! W razie chłodu sprawdzi się natomiast kurteczka w akademickim stylu preppy – kurtka bejsbolówka lub popularna bomberka chłopięca.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel