W co ubrać dziecko do przedszkola?

2018-07-18
W co ubrać dziecko do przedszkola?

W co ubrać dziecko do przedszkola? Aby uniknąć stresu – do przedszkolnej przygody warto malucha przygotować! Przeczytaj, czym kierować się w przygotowywaniu wyprawki.

Na co zwrócić uwagę?

  • Dzieci przedszkolne zazwyczaj nie są jeszcze w 100% samodzielne jeśli chodzi o ubieranie. Niektórym ta czynność przychodzi łatwej, innym trudniej. Nie ma się co martwić. Dzieci właśnie uczą się samodzielności! Ale jeśli chcemy oszczędzić malcom nadmiaru emocji wywołanych ew. problemem z ubieraniem – na czas pobytu w przedszkolu możemy im sprawę trochę ułatwić. Warto wybierać dziecięce bluzy rozpinane, a nie wkładane przez głowę, takie, które łatwo będzie zdjąć i włożyć. Podobnie ze spodniami. Tryb dnia przedszkolaka jest intensywny – rytmika, tańce, zajęcia sportowe. Może zrobić się gorąco, dlatego jeśli dziecko się spoci – powinno mieć w zanadrzu dziecięce spodnie z gumką lub legginsy, które łatwo założyć i zdjąć.
  • Oczywiście ubrania dla dzieci muszą być wygodne, a zastanawiając się nad tym – w co ubrać dziecko do przedszkola – trzeba mieć na uwadze jego komfort. Malucha nic nie powinno obciskać, obcierać. Sprawdzają się ubrania bawełniane absorbujące wilgoć, często z domieszką elastanu, poddające się wszelkim harcom!
  • Najważniejsza zasada garderoby dziecięcej to reguła ubierania warstwowego i stosuje się ją adekwatnie do pogody. Dzieci są w przedszkolach przez znaczną część dnia, sporo czasu spędzają na zabawach na zewnątrz. Są narażone na chłodne poranki, parne popołudnia, wiatry, deszcze. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Dzięki ubieraniu na cebulkę – łatwo pozbyć się lub dodać kolejne warstwy ubrań w zależności od pogody na zewnątrz,
  • Dla bezpieczeństwa dziecka i wszystkich jego małych przyjaciół z grupy – wybieramy odzież dla dzieci bez ozdobników, jak przypinki, guziki, cekiny, itd.
  • Praktyczny rodzic zwróci też uwagę na aspekt finansowy. Przedszkolaki rosną szybko, dlatego warto inwestować w ubrania dla dzieci w dobrych cenach, a jednocześnie – dobrej jakości. Kupując wyprawkę jeszcze przed wrześniem – można zaopatrzyć malca za grosze. To właśnie teraz, sklepy internetowe mają świetne promocje na dziecięce ubrania.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel