W co się ubrać na szkolenie?

2018-01-23
W co się ubrać na szkolenie?

Jedno jest pewne – każdy kiedyś będzie musiał zaliczyć jakieś szkolenie lub służbową konferencję, albo wiele, dlatego warto wiedzieć – w co się wtedy ubrać?!

Oczywiście to, w co się ubrać na szkolenie – zależy od jego rodzaju. Inne ciuchy włożysz robiąc licencję instruktora fitness, na zajęcia w sali gimnastycznej, a inaczej przygotujesz się na szkolenie zawodowe związane z pracą wykonywaną w jakiejś poważnej firmie. W takich okolicznościach najlepiej sprawdzi się ubiór formalny lub w stylu „business casual”.

Granatowa marynarka, koszula, spodnie chino. Stylizacja business casualowa, idealna na szkolenie_Denley.pl
W co się ubrać na szkolenie?
  • Odzież, na tę okazję powinna być czysta, zadbana, wyprasowana. Dzięki przyłożeniu wagi do takich detali – wywołasz pozytywne wrażenie. Jest ono ważne w każdej chwili, szczególnie, że twój wygląd świadczy o kulturze osobistej, a nawet o sposobie, w jaki traktujesz swoją pracę!
  • Ubierz się profesjonalnie i z klasą. Po prostu wykorzystaj swoją wiedzę nt. dress codu. Na tym blogu znajdziesz mnóstwo inspirujących porad!
  • Przez wiele sytuacji zawodowych, w tym właśnie szkoleń firmowych – pomoże ci przejść profesjonalny garnitur, kilka dobrych, białych koszul, krawat i para odpowiednich butów. Taki outfit będzie ci potrzebny, jeśli szkolisz się jako reprezentant banku, urzędu czy korporacji lub innych poważnych instytucji, gdzie wiadomo, że obowiązuje formalny kod ubioru.
  • Jeśli masz pewność, że atmosfera będzie nieco luźniejsza niż to ma miejsce na szczytach drabiny zawodowej – możesz ubrać się nieco swobodniej. Jednak swoim lookiem nadal musisz podkreślać wagę wydarzenia i okazać szacunek szkoleniowcowi i towarzyszom. Obowiązuje cię elegancja i profesjonalizm, ale możesz zapewnić sobie przy tym trochę więcej wygody, niż gdybyś uczestniczył w tym spotkaniu w garniturze.
  • W business casualu możesz pozwolić sobie na zestawienie mniej oficjalnej marynarki ze spodniami typu chino, a nawet z klasycznymi jeansami czy też sztruksami. Z krawata możesz śmiało zrezygnować! Pod marynarkę można włożyć nawet gładki T-shirt, albo zupełnie zastąpić ją eleganckim swetrem dobrej jakości, założonym na koszulkę z kołnierzykiem polo. To bardzo dobre opcje, szczególnie wtedy, gdy branżowa konferencja kończy się jakimś drobnym poczęstunkiem czy kolacją, gdzie atmosfera staje się znacznie luźniejsza.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel