W co się ubrać na spacer?

2019-07-22
W co się ubrać na spacer?

Dziś dzień tego, który nie potrafi usiedzieć w miejscu! Jeśli lubisz żyć aktywnie i zamiast siedzieć przed telewizorem lub konsolą – wybierasz spacer to… wszystkiego najlepszego! Bo to Dzień Włóczykija! 

Warto pamiętać, że spacer, choć może wydawać się niepozorny – daje same korzyści! Już 30 minut marszu dziennie przynosi mnóstwo pożytku organizmowi. Regularne spacery przeciwdziałają wystąpieniu wielu chorób, regulują ciśnienie tętnicze krwi, chronią przed otyłością, niwelują stres i dodają energii. Jeśli dodatkowo wprowadzi się tu czynnik ludzki, a więc spacerowanie z kimś – jest to też świetna forma towarzyskiego spędzania czasu! Spacerowanie to najprostsza czynność, która świetnie wpływa na zdrowie i samopoczucie!

W co się ubrać na spacer?

To zależy od pory roku, pogody panującej na zewnątrz, a także od kierunku, w którym zmierzasz!

w co się ubrać na spacerAle przede wszystkim twoje ubrania na spacer powinny być luźne i wygodne! Np. spodnie jeansowe mogą nie być najtrafniejszym pomysłem, chyba, że wybierasz się na jesienną randkę w słoneczne popołudnie. Denimy to spodnie, których materiał jest raczej sztywny, zatem może obcierać. Jeśli dodatkowo spadnie deszcz – zrobią się one ciężkie i maksymalnie niekomfortowe. Lepiej jest ubrać odzież „oddychającą”, która odprowadza wilgoć, a w razie zmoczenia – nie utrudnia dalszego przemieszczania się. A jeśli bardzo lubisz jeansy – alternatywą są luźniejsze joggery i baggy.

Wybierając się na spacer trzeba pamiętać o warunkach atmosferycznych. Gdy jest słońce – należy chronić głowę, kark, plecy, ramiona i dekolt. Poza stosowaniem kremów z filtrem – stawiamy na odpowiednie ciuchy. Klasyczny T-shirt, czapka z daszkiem i jako niezbędne akcesorium – okulary przeciwsłoneczne.

W pozostałe dni – najlepiej sprawdzają się stylizacje warstwowe! Koszulka, bluza lub sweter, wodoszczelna kurtka wiatrówka to bazowe elementy. Każdej warstwy można pozbyć się w dowolnym momencie, np. gdy spacerując – zrobi się nam cieplej. I odwrotnie! Można „coś na siebie włożyć” w razie potrzeby.

w co się ubrać na spacer
Kurtka wiatrówka z neonową wstawką. Denley.pl

Kolory, waga.

Jeśli zastanawiasz się w co się ubrać na spacer w kontekście kolorystyki – to jest ona w zasadzie dowolna. Jednak po zmroku – nie ubieraj się jak ninja – cały na czarno. Nie widać cię wtedy! Może cię potrącić np. rowerzysta, możesz być niewidoczny dla kierowców, przechodząc przez ulicę. Chyba, że masz ze sobą element odblaskowy, co jak najbardziej pochwalamy! Na rynku są nawet dostępne ubrania z odblaskowymi wstawkami, które są bardzo praktyczne!

Staraj się, aby ubrania cię nie obciążały. Im będą lżejsze (jak np. lekkie kamizelki puchowe), tym bardziej wygodne i sprzyjające efektywnemu spacerowaniu!

Pamiętaj też o wygodnych butach!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel