W co się ubrać na przejażdżkę kabrioletem?

2018-06-10
W co się ubrać na przejażdżkę kabrioletem?

Do zabytkowego auta, które wyprowadza się ze stajni od wielkiego dzwonu – należy wystroić się niczym stróż w Boże Ciało, włożyć eleganckie spodnie, wyprasowaną koszulę, marynarkę z poszetką,  i wypolerowane okulary. W tym wpisie nie chodzi jednak o stylizacje w klimacie „bułkę przez bibułkę” i o przejażdżki wokół szlacheckiego dworku w ramach zlotu magnatów. Jest lato, ma być frajda i wiatr we włosach!

W co się ubrać na przejażdżkę kabrioletem?

  • Warto pamiętać, że taka przejażdżka wcale nie musi wyglądać jak na amerykańskich filmach. Chodzi o ten wiatr. No fajnie prezentuje się to na wielkim ekranie, ale w gruncie rzeczy – może cię przewiać. Szczególnie, jeśli samochód nie posiada widshota, co w przypadku cabrio na polskich drogach – jest dość częste. Więc – albo zabezpiecz kark, albo po prostu zaopatrz swoją furę w element konstrukcyjny, który pomimo prostej budowy – skutecznie ogranicza zawirowania powietrza przy szybszej jeździe. A przecież w cabrio nie chodzi o to, by wyjechać na niedzielny spacer…
  • Załóżmy, że nic ci nie wieje Jest jeszcze jedna kwestia, o której bezwzględnie trzeba pamiętać. Kabrioletami zwykle podróżuje się wtedy, gdy dni są słoneczne. Przy dłuższej trasie, bez podmuchów, słońce naprawdę grzeje. Wówczas samochód jest niczym patelnia. Konieczne jest nie tylko używanie kremu z filtrem na odsłonięte części ciała, ale też chronienie głowy. Czapeczka z daszkiem lub inne nakrycie – bezwzględnie!
  • Nie wyskakuj z rana z łóżka i nie pakuj się spontanicznie do cabrio. Pamiętaj, że będzie ci się przyglądać każdy kierowca ciężarówki i pasażerowie autobusów, jeśli akurat spotkacie się na jednych ze świateł.
  • Jeśli chodzi o akcesoria – okulary przeciwsłoneczne jak najbardziej wskazane. Z beztroskimi podróżami najbardziej kojarzą się kultowe Aviatory i na nie postaw.
  • W co się ubrać na przejażdżkę kabrioletem? Po omówieniu aspektów „technicznych” przechodzimy do sedna. Jeansy lub krótkie spodenki z denimu w zupełności wystarczą. Do tego wygodny T-shirt, trampki, koszula w kratę, którą w razie draki możesz na siebie zarzucić i jedziesz! Poczuj wolność, ciesz się widokami, a do ubioru nie przykładaj większej wagi. Są wakacje! Liczy się dobra zabawa!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel