W co się ubrać na jacht?

2019-07-25
W co się ubrać na jacht?

Krótki rękaw T-shirta albo koszulki polo – świetnie i „wakacyjnie” prezentuje się na jachcie. Jednak oczekiwania, a rzeczywistość to dwie różne kwestie! Na uwadze trzeba mieć zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo!

O ile letni Styl Riviera sprawdza się przy naprawdę pięknej pogodzie w lagunie i na Instagramowych fotkach – to na łodzi zawsze warto mieć ze sobą odzież praktyczną i ciepłą na wypadek gwałtownej zmiany pogody! Zresztą tam i tak zwykle jest znacznie chłodniej niż na lądzie! 

w co się ubrać na jacht
Kurtka wiatrówka to must have na wodzie! Denley.pl

W co się ubrać na jacht?

  • Pełne obuwie z miękką podeszwą to kwestia kluczowa! Klapki nie są dobrym pomysłem!
  • Ubranie nie powinno krepować ruchów. Spodnie jeansowe raczej nie są tu wskazane, chyba, że nie jest to klasyczny denim, a tkanina jest wyjątkowo miękka. Generalnie, gdy jest ciepło – można włożyć krótkie spodenki, jednak gdy pogoda nie dopisuje – spodnie powinny być długie i nieprzemakalne!
  • Warto włożyć na siebie dwie, a nawet trzy warstwy ubrań, aby w zależności od warunków atmosferycznych, które potrafią być nieprzewidywalne i zmienne – można było zdjąć lub ubrać dodatkową odzież. Koszulka z krótkim rękawem, męski longsleeve (klasyczny pasiak prezentuje się najlepiej), bluza – to wierzchnia baza żeglarza!
  • Kolejna ważna sprawa, kolejna warstwa, to kurtka z kapturem, która musi być przeciwwiatrowa i w miarę możliwości – wodoodporna!
  • Oczywiście na te pojedyncze elementy garderoby lub wszystkie – na żaglach obowiązkowo zakłada się kamizelkę asekuracyjną!
  • Ze sobą należy mieć również czapkę! Gdy jest słonecznie trzeba posmarować się kremem z filtrem i nosić czapeczkę z daszkiem, gdy jest zimno – czapka musi być ciepła!
  • Jeśli w czasie rejsu zaplanowane jest pływanie – zabierz ze sobą najmodniejsze spodenki kąpielowe!

Warto również zaopatrzyć się w specjalne, praktyczne akcesoria np. w pokrowiec na telefon, który ochroni go przed zgubnym działaniem wody. Dzięki smyczy przymocowanej do szlufki do paska spodni – zabezpieczymy go też przed wpadnięciem do wody i zatopieniem. Na wodzie naprawdę łatwo zgubić jest wszystko to, co nie jest przywiązane!

Już jasne w co się ubrać na jacht! Zatem… Ahoj przygodo! 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel