W co się ubrać do samolotu?

2017-11-07
W co się ubrać do samolotu?

Wśród nich jest destynacja. Wracając jesienią z australijskich wakacji do Polski – może okazać się, że wylądujesz w klapkach na mrozie. Liczą się także okoliczności i czas podróży. Bo podczas godzinnego przelotu w celach biznesowych z miasta do miasta – z pewnością dasz radę w marynarce.

W co się ubrać do samolotu?

Stylizacja podróżnika_Denley.pl

Lecąc na wakacje lub po prostu gdzieś daleko – przede wszystkim postaw na wygodę! Chyba, że podróżujesz klasą „biznes” – to pewnie będziesz wolał przemęczyć się w garniturze niż zbytnio wyróżniać z tłumu. W warunkach nieco mniej formalnych – najlepiej sprawdzą się ubrania, w których czujesz się maksymalnie komfortowo.

Możesz założyć swobodny dres męski, albo joggery czy baggy z tkaniny dresowej. Spodnie powinny być po prostu luźne. Do tego oczywiście bawełniany T-shirt i bluza, którą można rozpiąć albo zapiąć w razie potrzeby. Dwie warstwy odzieży w samolocie to podstawa! Klimatyzacja w żelaznym orle sprawia, że chwilami bywa tam naprawdę chłodno. Z drugiej strony musisz być przygotowany na zdejmowanie kolejnych warstw, jeśli np. lądujesz w jednym z ciepłych krajów. Nawet bluzy zakładanej przez głowę – szybko się pozbędziesz i przewiążesz ją modnie w pasie, by mieć wolne ręce.

Zrezygnuj z ubrań, których tkanina nie jest podatna na rozciąganie lub zbyt sztywna. Ulubione jeansy spakuj lepiej do walizki. Podobnie rzeczy, które opinają ciało. Dopasowane koszule czy obcisłe T-shirty raczej nie nadają się do samolotu – o ile chcesz podróżować wygodnie i bez napinki.

Wybierz również odpowiednie buty. W odmiennych warunkach atmosferycznych dobrze sprawdzi się klasyczne obuwie sportowe. Ponadto podczas kontroli możesz być poproszony o zdjęcie butów. Jako, że odprawa odbywa się dość szybko i pod pewną presją – dobrze byłoby gdybyś nie musiał martwić się jakimiś specjalnymi sznurowaniami butów.

Ze względu na odprawę – warto na czas lotu zrezygnować również z biżuterii lub maksymalnie ją ograniczyć. W ferworze ściągania z siebie metalu (w tym paska do spodni z klamrą), co by bezproblemowo przejść przez bramki – możesz coś zgubić, nie dopiąć łańcuszka, itd. Ograniczając akcesoria – ograniczysz stres. Jeden gadżet, który przyda ci z pewnością – to zegarek! Kontrolowanie czasu podczas ewentualnych przesiadek to priorytet, a w samolocie komórka powinna być wyłączona. Mając przy sobie czasomierz – będziesz wiedzieć jak się zorganizować i jakie tempo narzucić.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel