Vintage męski! Czy pasują Ci stylizacje rodem z innej epoki?

2018-09-01
Vintage męski! Czy pasują Ci stylizacje rodem z innej epoki?
Klimat Vintage oddany w całkiem współczesnej stylizacji. Denley.pl

Czym w ogóle jest vintage?

Vintage!

  • To kierunek w sztuce, w modzie, w szeroko pojętym designie;
  • Vintage jest dokładnie taki jak wino! Dlatego nie ma się co dziwić, że od szlachetnego wina z dobrego rocznika wzięła się ta nazwa!
  • Jako nurt uwzględniony w męskim stylu – łączy w sobie przeszłość z nowoczesnością;
  • Ubrania vintage powinny mieć na liczniku minimum dekadę, a najlepiej dwie i więcej. Chodzi o odniesienie do innej „epoki”;
  • Odzież vinatge, choć z założenia jest stara, lub inaczej rzecz ujmując „wiekowa” – powinna wyglądać dobrze! Być doskonałej jakości i w świetnym stanie, którego nie nadgryzł ząb czasu. Wiek powinien dodać danemu elementowi ubrania tajemniczości, uszlachetnienia, nietuzinkowości. To samo dotyczy akcesoriów;
  • Ubrania, które określa się dziś mianem „vintage” to nie tylko wyszukane perełki ze strychów czy lumpeksów. To również ciuchy zupełnie współczesne, za to stylizowane na „tamte lata”;
  • Vintage bazuje na zestawieniach. Świetnie łączy nowe ze starym. Np. modne chinosy prosto z najpopularniejszego sklepu internetowego Denley.pl – można połączyć z wiekową marynarką po tacie.
Dzięki modzie vintage można podkreślić swój indywidualizm. Denley.pl

Jeżeli ktoś ubiera się w stylu vitange – nie oznacza to, że od stóp do głów wygląda jak własny dziadek w latach 50-tych, ani tego, że trzeba owinąć się w PRL-owski dywan i udawać, że to płaszcz Vintage kocha awangardę, ale bez przesady. W tym stylu jest klasa i każdy może przenieść jego klimat na swój grunt.

Więc jak ubierać się w stylu vintage? 3 wskazówki!

1.Odnieś się do przeszłości.

Nie musisz od razu całkowicie stylizować się ani na kapelusznika Phileasa Fogga z powieści „W 80 dni dookoła świata”, ani na hipisa w dzwonach i koszuli w kwiaty. Trendy, które mają co najmniej dychę są na wyciągnięcie ręki i w dodatku są modne! Weźmy np. T-shirty czy kurtki z mega dużymi logotypami i napisami. To przecież nic innego jak powrót do przeszłości, czyli do mody z końcówki millenium! Inspiruje cię vintage, ale nie wiesz do jakiej „epoki”, nurtu modowego się odnieść? To zależy od ciebie. Stylem vintage podkreśl przede wszystkim swoją osobowość. To świetna okazja by wyrazić własny indywidualizm poprzez strój!

W wydaniu casualowym vintage sprawdza się bardzo dobrze. Denley.pl

2. Zasada korespondencji!

Celując w mega klimatyczne stylizacje – zestawiaj elementy z maksymalnie dwóch epok, ale niech to ma ręce i nogi. Wspomniane dzwony razem z cylindrem to nie ten kierunek Owszem – można i trzeba uderzać w przeciwieństwa i w kontrasty, ale należy robić to z wyczuciem smaku. Z gustem po prostu.

3. Jeśli nie jesteś mistrzem mody – uważaj żeby nie przekombinować!

Pamiętaj, że aby nadać stylizacji charakteru – czasem wystarczy akcent, dodatek, gadżet. Wybierając się na miejski rower, do swojej casualowej stylizacji możesz dopasować plecak vintage lub włożyć szelki w klimacie retro. Albo np. nadać swojej stylówce oldschoolowego charakteru – fajnym elementem outfitu jest np. casualowa marynarka męska ze skórzanymi łatami na łokciach. Idealna na wieczorny wypad do pubu. To jak? Będzie z ciebie Mr. Vintage?

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel