Ugryź męski dress code!

2018-03-27
Ugryź męski dress code!

Spokojnie – pomożemy ci rozszyfrować kody ubioru stosowane na oficjalnych zaproszeniach i nie tylko. Sprawdź jakie definicje kryje w sobie męski dress code!?

Męski dress code – terminologia!

  • Casual. Prawdopodobnie jest to najpopularniejszy męski styl, bo wpisuje się w wiele wydarzeń, ale mężczyźni noszą się też w ten sposób na co dzień. W casualowym outficie można iść na mecz, do kina i na piwo z kumplami. Przeczytaj też:”Styl casual. Co powinieneś mieć w szafie?.
  • Smart Casual – swobodny biznesowy outfit, gdzie elementy formalne zestawia się z tymi nieformalnymi. Dozwolone są tu swetry z kołnierzykiem w serek, kardigany, a nawet jeansy. Do tego dobiera się koszulę i marynarkę.
  • Business smart to najczęstszy codzienny dress code biznesowy w korporacjach. Baza: granatowy lub szary garnitur, błękitna, biała lub inna jasna koszula, albo model z klasycznym wzorem, krawat. Dopuszcza się tu brązowe obuwie.
  • Business casual. To nieoficjalny strój biznesowy, który cechuje wygoda i swoboda. Jego podstawą jest koszula oraz eleganckie spodnie. można natomiast zrezygnować z krawata. Styl ten dopuszcza marynarki sportowe i jest pomostem pomiędzy elegancją a luzem.
  • White Tie to wyższa szkoła jazdy i bardzo uroczysty wieczorowy strój na formalne wydarzenia. Biała koszula smokingowa, biała kamizelka, czarne spodnie z lampasami i pasujący do nich frak oraz biała muszka. To podstawa tego kodu, a taką stylizację powinny wieńczyć gładkie licowane buty. Jednak nie martw się – zaproszeń z hasłem „white tie” spodziewaj się raczej rzadko. Taki strój zakłada się na bardzo ważne ceremonie jak spotkania dyplomatyczne czy bale charytatywne.
  • Black Tie oznacza strój wieczorowy, półformalny. Ten kod ubioru mówi, że w grę wchodzi wyłącznie smoking, a stylizację wieńczy czarna mucha! Czarny garnitur – odpada, chyba, że na zaproszeniu widzisz kod „black tie optiononal” – wtedy możesz wybrać pomiędzy smokingiem a garniturem! Z kolei „creative black tie” oznacza, że możesz ubrać koszulę w innym kolorze niż klasyczna biel.
  • Formal / stój koktajlowy – outfit znacznie mniej formalny niż „black tie”. Ten męski dress code mówi nam, że należy wyglądać wieczorowo, jednak wystarczy tu włożyć ciemny garnitur, białą koszulę, a do tego ciemny krawat i skórzane buty.
  • Informal – stój wizytowy dzienny i wieczorowy. Tym różni się od powyższego, że można zaszaleć koszulą. Nie musi ona być biała.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel