Ubrania outdoorowe. Nie tylko dla praktycznych!

2019-12-23
Ubrania outdoorowe. Nie tylko dla praktycznych!

Funkcjonalność, która stała się modna – raczej nie odejdzie już do lamusa. Jeśli chodzi o ubrania outdoorowe, to właściwie nie ma sensu uznawać je za coś, co jest trendy. One po prostu są i perfekcyjnie spełniają swoje zadania.

ubrania outdoorowe
Kurtka softshell Denley.pl

Bo nie da się temu zaprzeczyć, że ułatwiają życie. Nigdy nie zmieni się to, że od wełnianego płaszcza, na deszczu, lepiej sprawdzi się zaawansowany technologicznie gore-tex. Mając na uwadze to, że dla siebie i dla planety warto jest zmierzać w stronę minimalizmu i praktyczności – z całą pewnością w roku 2020 i w kolejnych latach, coraz chętniej będziemy nosić odzież inspirowaną stylem outdoor’owym.

Tym bardziej, że obok jej cech użytecznych, ubrania outdoor’owe wyróżniają się elementami, które po prostu są na topie. I świetnie wpisują się w streetwear. To klasyczna, zbliżona do natury kolorystyka, ale też charakterystyczne kieszenie cargo i teksturowane, interesujące dodatki do stylizacji.

Ubrania outdoorowe – co to jest?

To specjalistyczna (lecz powszechnie dostępna!) odzież, której najważniejszym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi ochrony termicznej. Ma ona zabezpieczyć przed przemoknięciem, przemarznięciem, prze przewianiem, a także przed przegrzaniem organizmu.

Oczywiście nie da się spełnić tych wszystkich funkcji jednocześnie. Ideą noszenia tego rodzaju odzieży jest ubieranie warstwowe i wykorzystywanie właściwości izolacyjnych tworzących się z warstw powietrza. A elementy ubioru warstwowego to warstwa to bielizna, warstwa termiczna (np. bluza polarowa) i warstwa zewnętrzna (kurtka softshell). Stopień technologicznego zaawansowania jest tutaj zasadniczym parametrem, na który zwraca się uwagę w kontekście tego – do czego odzież ma służyć? Co innego zakup kurtki na wieczorne, zimowe przebieżki w parku, co innego wówczas – gdy wybierasz się na ekstremalną wyprawę w góry. Z kolei na wypad na narty przyda ci się kurtka narciarska.

Stylizacje inspirowane outdoorowym stylem – co nosić?

Zaopatrz swoją garderobę w klasyki. Oczywistym wyborem będzie zakup bluzy polarowej i nieprzemakalnej kurtki „trzymającej” ciepło. Nie zapomnij też o bojówkach! Spodnie cargo to podstawa! Te wszystkie ciuchy możesz nosić na co dzień. Wzbogać swój styl warstwami, które nadadzą outfitowi głębi. Zimą możesz sobie na to pozwolić! Nie zapomnij o akcesoriach i dodatkach! Grube, teksturowane skarpetki, fajna czapka i duży zegarek będą stanowić kropkę nad „i”.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel