Ubrania dla mężczyzny praktycznego, czyli utility clothing!

2019-04-25
Ubrania dla mężczyzny praktycznego, czyli utility clothing!

Są w trendach, świetnie prezentują się na wybiegach, ale przede wszystkim „utilities” to ubrania dla mężczyzny praktycznego!

Joggery z kieszeniami cargo_Denley.pl

Łyk historii!

Wprowadzone w 1941 roku przez rząd brytyjski (a już rok później przez Stany Zjednoczone), miały na celu służyć ludności cywilnej w okresie wojny. Z wiadomych względów były to czasy, w których zapasy surowców przeznaczonych na ubrania były mocno ograniczone. W dodatku większość zużywano na mundury, więc to co zostało – trzeba było ściśle kontrolować i racjonalizować w oparciu o sytuację ekonomiczną kraju.

Aby podnieść morale, w 1942 roku, projektanci Inc Incorporated Society of London stworzyli 34 projekty odzieży użytkowej. Po zatwierdzeniu przez Radę Handlu, rozpoczęto ich masową produkcję. W zaproponowanych wzorach wyeliminowano wszelkie ozdobniki, a przede wszystkim przygotowano je w oparciu o założenie o zużyciu jak najmniejszej ilości materiału. Miały być to ubrania proste, praktyczne, dostępne dla każdego, a jednocześnie dobrej jakości. Narzucony przez państwo styl utylitarny „istniał” w modzie męskiej, damskiej, a nawet dziecięcej.

Utility Style. Denley.pl

Okazało się, że „trend” przyjął się, producenci odzieży podchwycili go i w miarę możliwości dorzucali coś od siebie. Cywilne ujęcie militaryzmu stało się triumfem!

The Utility Street Style Look!

Styl ten świetnie funkcjonuje na ulicach miast, w których dynamikę wpisał się doskonale. Siłą rzeczy nawiązuje do militariów, dlatego charakteryzuje go kolorystyka: khaki, motyw moro, beże, szarości, a także użyteczne dodatki jak kieszenie cargo. Przeczytaj też: „Jak nosić spodnie cargo? „. Choć nie jest już tak oczywisty – nawiązuje do minimalizmu i funkcjonalności.

„Utilities’ to idealne ubrania dla mężczyzny praktycznego, który na co dzień nie chce zaprzątać sobie głowy takimi przyziemnymi sprawami jak moda, ale chce prezentować dobrze bez wysiłku, a przede wszystkim czuć się komfortowo. Chodzi o to, by każdy dzień spędzić bez zbędnego kłopotu i zamieszania, aby wyglądać genialnie, ale mentalnie móc skupić się na istotniejszych, większych sprawach.

Denley.pl

Utylity clothing – praktyczne ubrania dla mężczyzny!

Co nosić?

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel