Typy męskich sylwetek: trójkąt!

2017-10-24
Typy męskich sylwetek: trójkąt!
Optycznie poszerzająca ramiona kurtka bomberka, to idealna propozycja dla mężczyzn o sylwetce typu „A”_Denley.pl

Najpopularniejsze typy męskich sylwetek to trójkąty. Dlaczego piszę w liczbie mnogiej? Bo jeden z nich to trójkąt klasyczny, a drugi – odwrócony. Przyjrzymy się dziś obu z nich!

Trójkąt, czyli sylwetka typu „A”.

Większość mężczyzn jest predysponowana do bycia większymi w okolicy talii i bioder, w stosunku do górnej części ciała. Nie jest to typ fit – raczej budowa ciała zupełnie przeciwna do typu atletycznego, za to najbardziej uniwersalna. Brzuszek robi swoje i wylewa się trochę na boczki, podczas, gdy ramiona są szczuplejsze. Tworzy się tu trójkąt, z podstawą w pasie i czubku przy twarzy – inaczej mówiąc – odwrócone „V” albo litera „A”.

Oczywiście dla świata mody – nie jest to żaden problem. Jedynie Ty musisz zadbać o to, by dobierając ubrania – nadać swojej posturze odpowiednich proporcji. Skup się na tym, by optycznie poszerzać ramiona. Aby osiągnąć ten efekt, przyda Ci się: taliowana marynarka, kurtka bomberka, bluzki i T-shirty z nadrukami powyżej pasa, z wzorami i detalami na ramionach, które będą optycznie poszerzać, ale też przyciągać uwagę. Stawiaj również na proste spodnie, rezygnując z modelu skinny. Zwężane skupiałby dodatkową wzrok gapiów na środku ciała, natomiast proste spodnie świetnie wyrównają proporcje. Nie ubieraj się kontrastowo.

Typy męskich sylwetek. Mężczyzna w środku – odwrócony trójkąt, inaczej Atletyczne „V”.
Odwrócony trójkąt, czyli atletyczne „V”.

Kształt tego typu sylwetki to podstawa trójkąta na męskich ramionach i jego wierzchołek na brzuchu. Mężczyzna ma więcej cm w obwodzie klatki niż w obwodzie pasa i jest to model najbardziej doskonały i najprostszy do ubrania. W zasadzie można nosić niemal wszystko, a unikać jedynie deformacji idealnego wyglądu.

Tego typu sylwetka ma duży potencjał, który warto wykorzystywać. Jednokolorowymi, dopasowanymi bluzkami longsleeve – można podkreślać subtelnie linie ciała. Wkładając koszule czy T-shirty Polo do spodni – można wyeksponować szczupłą talię. A jak już przy spodniach jesteśmy, to podobnie jak w powyższym typie sylwetki – stawiamy raczej na modele proste. Rozbudowany tors plus nogi kurczęcia w obcisłych spodniach – natychmiast zaburzą proporcje i będziesz wyglądać komicznie. Fajnie sprawdzą się natomiast dopasowane kurtki, jak np. kurtka husky.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel