Typy męskich sylwetek: jabłko! Inaczej: Misiek!

2017-10-30
Typy męskich sylwetek: jabłko! Inaczej: Misiek!

Taka klasyfikacja istnieje również w świecie mody męskiej, a mając świadomość zalet i mankamentów własnej budowy ciała – można ubierać się w indywidualny, najlepszy dla nas sposób! W poprzednim odcinku tej serii – przyglądaliśmy się męskim sylwetkom w kształcie trójkąta – z podstawą na dole i odwróconego. Dziś analizujemy to, co Newtonowi spadło na głowę… jabłko!

Jabłko, czyli sylwetka typu „O”.

Faceta typu „O” lepiej byłoby nazwać typem „Misiek”. Lepiej brzmi i od razu wiadomo o kogo chodzi. Na myśli mam mężczyznę z wyraźnie zarysowanym brzuszkiem, niebagatelnymi biodrami, o korpulentnych nogach i ramionach szerokości bioder. Krótko mówiąc – o misiowatym wyglądzie, który przy stosowaniu regularnych ćwiczeń, wbrew pozorom, może być naprawdę wdzięcznym do ubierania typem. Bo musi celować w klasykę, a ta – zawsze się obroni!

Jak i w co się ubierać?
  • Przede wszystkim trzeba pamiętać o naczelnej zasadzie dużych chłopaków. Ubieramy się, a nie przebieramy. Unikamy ciuchów zbyt obszernych i za małych. Mają być dopasowane. Mają być w sam raz.
  • Stawiaj na klasyczne fasony. Zarówno pod względem typów ubrań jak i materiałów, z których są zrobione – najlepiej sprawdzą się ponadczasowe i minimalistyczne formy. Podaruj sobie natomiast wszelkiego rodzaju kontrasty i inne szaleństwa jak np. bogate wzornictwo.
  • Twoją talię wydłużą bluzki i swetry z dekoltem w serek i  w szpic – najlepiej z dodatkową, pionową linią guzików.  Tak samo przydadzą Ci się kardigany, natomiast zrezygnuj ze swetrów o grubszym splocie.
  • Marynarki o szerszych ramionach i proste płaszcze męskie do połowy uda – świetnie wyrównają proporcje sylwetki.
  • Jeśli jesteś miśkiem i zastanawiasz się nad idealną kurtką na co dzień, to niech to raczej nie będzie bomberka albo puchówka. Obie dodadzą Ci przysadzistości. Postaw raczej na kurtkę parkę!
  • Wybieraj koszule o jednolitym kolorze i  z długim rękawem, który zawadiacko możesz podwinąć na styl włoski. Uroku takiej stylizacji z koszulą i chinosami, dodadzą stylowe męskie szelki i inne akcesoria, jak kapelusz czy duży zegarek.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel