Trening TRX i Bungee fitness! Nowa moda na siłowniach!

2018-01-11
Trening TRX i Bungee fitness! Nowa moda na siłowniach!

Teraz na topie jest TRX i bungee fitness! Choć jeden i drugi trening – różnią się od siebie, to jednak mają i cechy wspólne. W obu przypadkach chodzi o podwieszanie na taśmach i oba treningi porządnie wzmacniają!

Trening TRX. Na czym to polega?

Jak wiele innych ćwiczeń – i te zostały wymyślone na potrzeby żołnierzy amerykańskich, stacjonujących w różnych, mniej i bardziej sprzyjających miejscach, na całym świecie, którym była niezbędna jakaś alternatywa. Wykorzystuje się tu jedynie lekki i poręczny zestaw regulowanych pasów z polimeru, układających się w kształt litery „Y”, które to można podwiesić w dowolnym miejscu, a także masę swojego własnego ciała oraz siłę grawitacji. Cel? Rozbudowanie mięśni i wzmocnienie ich, bez obciążania kręgosłupa i stawów.

Wobec tego, że taśmy TRX mogą skutecznie zastąpić znacznie droższy sprzęt, są bardzo lekkie i niekłopotliwe w przenoszeniu, można je wszędzie zabierać i wykorzystywać w dowolnych warunkach (np. zaczepić o pierwsze lepsze drzewo) – zainteresowali się nimi sportowcy i fitness freaki. Jak łatwo przewidzieć – szybko zdobyły ogólnoświatową popularność i ćwiczenia z nimi możliwe są dziś w większości renomowanych klubów. Są doceniane – bo dostępne niemal dla każdego. W przeciwieństwie do profesjonalnych maszyn – nie obciążają organizmu, za to pozwalają na mega efektywną pracę wszystkich partii mięśni. Stabilizują sylwetkę, rzeźbią ciało, poprawiają wytrzymałość.

Bungee Fitness.

Nieco trudniej byłoby się podwiesić na własną rękę na tzw. bungee fitness, dlatego ten rodzaj zajęć oferują głównie profesjonalne kluby, których sale są odpowiednio przystosowane do tego typu treningu siłowego (o wysokości min. 2,6 m). Do lin podwieszonych pod sufit, z którymi się ćwiczy potrzebne są też specjalne haki lub uchwyty i… spodenki neoprenowe. Wystarczy więc ubrać się wygodnie w przylegający T-shirt lub tank-top, spodnie i sportowe obuwie, włożyć spodenki chroniące przed otarciami, które są zapewnione przez klub i już można zacząć latać! Cel? Wzmocnienie kręgosłupa i mięśni wszystkich partii ciała. A dodatkowo odlotowe wrażenia są tu gwarantowane!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel