Świąteczne życzenia. Jak składać, czego życzyć?

2016-10-04
Świąteczne życzenia. Jak składać, czego życzyć?

Nie tylko podczas Wigilii, ale i kolejnych dni, spotykamy się z naszymi najbliższymi i przyjaciółmi, by wspólnie spędzić wyjątkowy czas.

Pomimo, że są to zwykle spotkania nieformalne, bardzo ciepłe i na luzie – zdarza nam się wpadać w totalną panikę tuż przed momentem, w którym mamy podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zdrowia, szczęścia, pomyślności, gwiazdki z nieba itp. to dość oklepane formułki, których chwytamy się niczym tonący brzytwy, gdy kończą nam się bardziej atrakcyjne i kreatywne pomysły. A jeszcze gorzej, że te czasem nawet się zaczynają

IMG_3863_denlNo więc co mówić? Czego życzyć podczas świąt?

Przede wszystkim warto pamiętać o niepowtarzalnym klimacie świąt. Życzenia należy dostosować do okazji, uchwycić ich wyjątkowy charakter. Zamiast urodzinowych zwrotów typu „spełnienia marzeń” powinno się postawić na słowa pokrzepiające, dodające otuchy, nadziei i przepełnione miłością jeśli składamy życzenia osobom najbliższym.

Istotna jest także sama forma składania życzeń. Daleko im będzie do szczerych jeśli nie będziesz patrzyć adresatowi głęboko w oczy, jeśli nie uściśniesz serdecznie dłoni i nie wyściskasz porządnie kogo trzeba.

Pamiętaj, że zupełnie nie na miejscu są również wszelkie gotowe formułki czy zabawne wierszyki ściągnięte z neta i klepane niczym mantry. Te sieją nie tylko sms’ową plagę, ale rozgramiają też realne święta. W tym czasie liczy się pamięć, autentyczne poświęcenie uwagi drugiej osobie, życzenie jej tego, czego naprawdę może oczekiwać, o czym marzy. Oczywiście nie można się też zagalopować. Nie życz teściowej na diecie by osiągnęła wymarzony wynik na liczniku wagi. Raczej wytrwałości we wszystkich dążeniach.

Tu kłania się znajomość potrzeb i zainteresowanie na co dzień. Dopasowanie życzeń do konkretnej osoby to podstawa. Jedynie te, które mają indywidualny charakter będą zauważone, zapamiętane i odebrane jako szczere. A to ważne! Bo takie mają prawdziwą moc sprawczą!

Poświęć więc chwilę na przemyślenie życzeń, które chcesz złożyć swoim najbliższym. I niech te święta będą dla Was pełne magii!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel