Stylizacja na niepewną, letnią pogodę.

2020-06-12
Stylizacja na niepewną, letnią pogodę.

Długi weekend czerwcowy trwa w najlepsze i niespodziewanie poprawiła się pogoda. Za nami pierwsza, bardzo ciepła noc w tym roku, a i słupki temperatur w ciągu dnia – szybują. Jednak takie nagłe zmiany zwiastują dalsze zawirowania w pogodzie! A ta lubi płatać figle! W jednej chwili będzie gorąco i duszno, a w następnej można spodziewać się burz! Warto się na to przygotować!

Szczególnie, jeśli spędzacie weekend poza domem, gdzieś na wycieczce na łonie natury lub zwiedzając duże miasto! Krótki urlop w górach, nad morzem lub nad jeziorem wymaga wdrożenia odpowiednich procedur modowych Co ubrać w deszczowy dzień latem? Podpowiadamy!

Deszczowy dzień latem! stylizacja na niepewną pogodę!

męska stylizacja na niepogodę, letni deszcz
Stylizacja na niepogodę powinna być praktyczna. Dobrze jest mieć w zanadrzu lekką kurtkę z kapturem! Denley.pl

Raz słońce i upał, raz burza i deszcz. A to wszystko jednego dnia! Takich sensacji można spodziewać się w czasie szybko rosnących temperatur. Z jednej strony można zażyć witaminy D, poopalać się, pocieszyć ciepłem promieni słonecznych. Z drugiej zaś – trzeba być gotowym na to, że dojdzie do załamania pogody i można porządnie zmoknąć.

Szczególnie nad wodą lub w górach – należy nie tylko przygotować się pod kątem odpowiedniej odzieży, ale też w kontekście zachowania warunków bezpieczeństwa! Dlatego w letnim zestawie ubraniowym powinno znaleźć się miejsce nie tylko na szorty i T-shirty, ale też na praktyczne i ciepłe ubrania i te, które chronią przed deszczem oraz przed wiatrem podczas burzowej pogody!

  • Wybierając się w góry, albo nawet na spacer plażą czy eksplorację miasta – warto jest mieć w zanadrzu okrycie wierzchnie. Latem świetnie sprawdzi się lekka kurtka przeciwdeszczowa, dobrze – jeśli będzie ona posiadać elementy odblaskowe, które w razie draki sprawią, że będziesz widoczny! Kurtka przejściowa z kapturem poradzi sobie z małym deszczem, na wiatr przyda się kurtka wiatrówka męska.
  • Na chłód – miękka, ciepła bluza męska bawełniana. Jeśli zastanawiasz się jak ją nosić, bo np. brakuje ci miejsca w plecaku lub podręcznej torbie – skorzystaj z alternatywnych rozwiązań. Przewiąż bluzę w pasie, albo nonszalancko zarzuć ją na ramiona! Będziesz świetnie wyglądać! A gdy zrobi się zimno – skorzystasz!
  • Jeśli prognozy mówią, że zanosi się na deszcz – zrezygnuj z klapek czy sandałów. Kalosze to też przesada, dlatego najlepiej sprawdzi się lekkie obuwie sportowe.
  • Raczej zrezygnuj z ubrań jeansowych. Gdyby ewentualnie „namokły” – zrobi się ciężko
  • Nie zaszkodzi mieć przy sobie parasol!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel