Stylista radzi: – Masz jasną karnację? Unikaj żółtego!

2019-12-09
Stylista radzi: – Masz jasną karnację? Unikaj żółtego!

Czarny to uniwersalny kolor, ale też nie wszystkim pasuje. Choć są sytuacje, że go… nie unikniemy.

Najpierw przyjrzymy się osobom z jasną karnacją, które mimo wszystko dominują w naszej szerokości geograficznej. Jakie kolorystycznie ubrania powinny wybierać?

– Na wstępie zaznaczę, że mam na myśli przede wszystkim ludzi z blond i rudymi włosami, z czym często też wiąże się jaśniejszy odcień skóry – zaznacza stylista w firmie Denley Paweł Zabielski. – Dla takiego typu urody zdecydowanie polecam stonowane barwy.

Oczywiście musimy przy tym pamiętać, żeby ubrania pasowały także do siebie wzajemnie

A zatem idealnie nadadzą się ubrania w kolorze kremowym, beżowym, brązowym, jasnoniebieskim, khaki czy szarym. – Oczywiście musimy przy tym pamiętać, żeby ubrania pasowały także do siebie wzajemnie – wtrąca stylista.

Jego zdaniem osoby o jasnej karnacji powinny unikać koloru żółtego i pomarańczowego. – Powiedziałbym nawet, że żółty w tym przypadku znajduje się na czarnej liście – dodaje z uśmiechem.

Nieco bardziej sytuacja się komplikuje, jeśli chodzi o czerń. Uniwersalny, ale jednak dla osób z jasną karnacją raczej niewskazany. – Choć wiadomo, że są sytuacje, w których go siłą rzeczy uniknąć się nie da – zauważają fachowcy.

Osoby o ciemnej karnacji nie muszą wcale unikać pomarańczowego koloru

Inaczej rzecz się ma z osobami o śródziemnomorskim typie urody. Te mogą sobie pozwolić na odważniejsze, kolorystyczne manewry. Zarówno jeśli chodzi o ciemniejsze tonacje, ale także i jaśniejsze.

– Tacy ludzie mogą sobie pozwolić na dodatkowe podkreślenie ciemnej karnacji i dodanie wyrazistości. Kolory, które idealnie z nimi współgrają, to właśnie wspomniana wyżej czerń, bordo, niebieski czy granatowy. Nie muszą też wcale unikać pomarańczowego – podsumowuje P. Zabielski.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel